Autorzy odświeżonego Halo chcieli stworzyć remake Half-Life 2. Valve odrzuciło propozycję

Zespół Gabe'a Newella nie był zainteresowany.

Odpowiedzialne za sieciowe World War Z i odświeżone wersje Halo studio Saber Interactive było zainteresowane przygotowaniem remake'u Half-Life 2, ale Valve nie wyraziło zgody.

Informację ujawnił współzałożyciel i dyrektor generalny zespołu - Matthew Karch - w wywiadzie udzielonym serwisowi GameWatcher. Menedżer podkreślił, że deweloperzy sami wyszli ze stosowną propozycją.

- Kiedy skończyliśmy prace nad Halo Anniversary i Halo 2 Anniversary, skontaktowałem się z Gabem Newellem, którego znałem osobiście, i powiedziałem, że chcę zrealizować remake Half-Life 2 - wspomina.

hl2_rimejk
Half-Life to jedna z najsłynniejszych serii strzelanek

- Bardzo mi na tym zależało i byłem gotowy przygotować tytuł za darmo. Odświeżyłbym produkcję, przy czym nie wymagałaby dużych modyfikacji. Dokonałbym tego tylko dlatego, że mocno kocham grę - wyjaśnia.

Szef Valve nie przystał jednak na propozycję Saber Interactive. Według Karcha, Newell miał odpowiedzieć, że jeśli kiedykolwiek zdecydują się wydać remake Half-Life 2, zrealizują projekt w swoim własnym zespole.

Druga odsłona przygód Gordona Freemana ukazała się w 2004 roku. Kierujący poczynaniami naukowca gracze muszą uratować świat przed najeźdźcami z kosmosu. Tytuł doczekał się dwóch epizodów kontynuujących fabułę strzelanki.

Źródło: GameWatcher

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami