George R.R. Martin - autor sagi „Pieśń lodu i ognia”, na podstawie której stworzono słynny serial „Gra o Tron” - ujawnił, że obecnie jest „konsultantem” w pracach nad grą z Japonii.

Informację przekazał we wpisie podsumowującym wczorajszy finał produkcji stacji HBO. Pisarz nie przedstawił żadnych dodatkowych szczegółów na temat projektu, ale wiadomość pokrywa się z nieoficjalnymi doniesieniami z marca.

From Software - twórcy Dark Souls i Sekiro - przygotowują podobno grę z otwartym światem. W prace zaangażowany jest ponoć właśnie wspomniany Martin, który odpowiada za spójność uniwersum i nakreślenie warstwy fabularnej.

sekiro_martin
Ostatnią grą studia From Software jest Sekiro: Shadows Die Twice

Ponadto teraz powyższe informacje potwierdził we własnych źródłach serwis Gematsu. Portal przekonuje, że tajemnicza produkcja powstaje od trzech lat i nosi roboczą nazwę GR (dziennikarze mogli ujawnić tylko skrót).

Tytuł ma rzeczywiście zaoferować otwarty świat, po którym przemieścimy się nie tylko pieszo, ale i konno. Nad grą pracuje Martin i Hidetaka Miyazaki, czyli szef From Software oraz reżyser Sekiro i trylogii Dark Souls. Projekt zostanie rzekomo zapowiedziany na konferencji Microsoftu poprzedzającej tegoroczne targi E3, zaś wydawcą jest Bandai Namco.

dark_souls
Nowa gra to podobno duchowy następca trylogii Dark Souls

To nie wszystko, ponieważ dodatkowych szczegółów dostarczył jeden z użytkowników forum 4chan. Produkcja podobno jest określana jako Project Rune i osadzona w realiach nordyckich. Pojawią się rzekomo lodowi giganci i nieumarli wikingowie o nazwie Draugr.

Gra to ponoć nastawiony na akcję RPG. Pojawią się trzy postacie do wyboru: łowca z łukiem, wojownik z tarczą i maczugą oraz mag, a każda zagwarantuje inny styl rozgrywki i odmienny zestaw lokacji do odwiedzenia i przeciwników do pokonania.

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Oczywiście do informacji należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zwrócić uwagę, że niedawno szef From Software - Hidetaka Miyazaki - stwierdził, że chciałby przygotować produkcję, która położy większy nacisk na fabułę.

Źródło: Gematsu, VG247

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.