Streamerzy zarabiają nawet 50 tysięcy dolarów za godzinę promowania gry

Wydawcy nie szczędzą środków.

Najwięksi wydawcy mogą zapłacić popularnym streamerom nawet 50 tysięcy dolarów za godzinę transmisji z nowych gier - wynika z raportu przeprowadzonego przez Wall Street Journal.

Amerykańska redakcja twierdzi, że firmy takie jak Activision Blizzard, Take-Two, Ubisoft czy Electronic Arts regularnie płacą duże sumy gwiazdom Twitcha, które promują gry wśród swoich społeczności, nierzadko sięgających milionów widzów.

Zgodnie z raportem, w wielu przypadkach gry nie mają nic wspólnego z zainteresowaniami streamerów, ale oferta jest tak atrakcyjna, że internetowe osobistości godzą się na układ.

ap4
Take-Two, czyli wydawca między innymi serii NBA 2K, docenia rolę streamerów

50 tysięcy dolarów na godzinę to duża suma, ale redakcja Kotaku dowiedziała się, że w niektórych przypadkach influencerzy zarabiają jeszcze więcej.

- Widzieliśmy oferty na wiele więcej niż 50 tys. dol. za godzinę - powiedział przedstawiciel firmy Online Performers Group, reprezentującej znanych streamerów. - Zdarzały się też długoterminowe umowy opiewające na sześcio- lub siedmiocyfrowe sumy.

Warunki ofert zależą nie tylko od liczby widzów. Widownia popularnych streamerów to często młode osoby, które cechuje niski poziom zaangażowania, a więc krótszy czas oglądania.

Według Adama Lieba, prezesa firmy marketingowej Gamesight, promowanie tytułu przez influencerów działa znacznie skuteczniej niż standardowa reklama. - Twoja gra na szczycie popularności Twitcha jest dziś warta bardzo dużo - mówi.

ap2
Apex Legends to niesamowicie popularna gra na Twitchu

W niektórych przypadkach streamerzy muszą podpisywać umowę o powstrzymaniu się od dyskredytacji, czyli chociażby ubliżaniu deweloperom. Czasami wydawcy najpierw wysyłają grę gwieździe Twitcha, żeby influencer sprawdził, czy produkcja mu się podoba. Wtedy dopiero ustala się warunki transmisji.

Przypomnijmy, że według informacji uzyskanych przez Kotaku, znany streamer Ninja zarobił milion dolarów na transmisji Apex Legends dzień po premierze.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami