PS5 - porównanie czasu wczytywania z PS4 Pro

Na przykładzie Spider-Man.

Jednym z najważniejszych elementów PS5 będzie rzekomo szybki dysk SSD, który ma znacząco skrócić czas ładowania gier. W trakcie spotkania z dziennikarzami i inwestorami Sony zaprezentowało możliwości konsoli, porównując osiągi z PS4 Pro.

Za przykład posłużyła gra Spider-Man. Wczytanie wybranej sceny zajęło na PS4 Pro nieco ponad 8 sekund, natomiast na sprzęcie nowej generacji - mniej niż sekundę. Fragmenty pokazu nagrał Takashi Mochizuki, dziennikarz The Wall Street Journal.

Kolejną prezentację stanowił przelot nad ulicami Nowego Jorku. Szybko poruszająca się kamera sprawiała, że PS4 Pro nie nadążało z wczytywaniem obiektów, co skutkowało zatrzymywaniem się obrazu. PS5 poradziło sobie z zadaniem bezbłędnie.

Prędkość wczytywania w przypadku nowego sprzętu Sony jest znacznie wyższa, ale należy zaznaczyć, że gry zmierzające na PS5 będą bardziej wymagające niż Spider-Man. Materiał miał na celu bezpośrednie porównanie możliwości konsol w przypadku tej samej gry.

spid2
Grając w Spider-Man na PS5, prawie wcale nie zauważylibyśmy wczytywania

Przedstawiciele Sony już wcześniej przekonywali, że firma chce „uczynić ekrany ładowania reliktami przeszłości”. Kluczem do nowej generacji ma być dla koncernu „ultra szybki dysk SSD”, o którym dowiedzieliśmy się z pierwszych oficjalnych informacji o PS5, w połowie kwietnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami