PlayStation Productions to studio, które stworzy filmowe adaptacje gier Sony

Bez pomocy zewnętrznych firm.

Sony otworzyło wytwórnię filmową - PlayStation Productions. Studio będzie odpowiedzialne za filmowe i serialowe adaptacje gier japońskiego koncernu. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakim tytułem w pierwszej kolejności zajmie się nowe przedsiębiorstwo.

Ekranizacje odbędą się bez pomocy firm trzecich, czyli wyłącznie w obrębie firmy - w przeciwieństwie do udzielania licencji zewnętrznym wytwórniom w Hollywood.

Szefem PlayStation Productions został Asad Qizilbash, dotychczasowy wiceprezes do spraw marketingu w Sony Interactive Entertainment. Prace będzie nadzorował sam Shawn Layden, czyli prezes Sony Worldwide Studios.

god2
God of War wydaje się być naturalnym wyborem dla nowej wytwórni

W rozmowie z The Hollywood Reporter Qizilbash poinformował, że przedstawiciele PlayStation Productions spędzili dwa lata na rozmowach z scenarzystami, reżyserami i producentami, by lepiej zrozumieć filmowy rynek.

Natomiast Layden stwierdził, że inspiracją dla firmy są dokonania wytwórni Marvel, która „z komiksowych światów stworzyła największą gałąź filmową”.

Źródło: The Hollywood Reporter

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami