Przedstawiciele Codemasters zapowiedzieli kolejną odsłonę cyklu wyścigowego Grid. Gra bez podtytułu i numeru w nazwie zadebiutuje 13 września na PC, PS4 i Xbox One (nabywcy wydania Ultimate zagrają trzy dni wcześniej).

Produkcja zaoferuje ponad 70 aut, wśród których pojawią się zarówno współczesne, jak i klasyczne - między innymi 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 i Pontiac Firebird Modified. Wozy podzielono na sześć klas: turystyczną, wyścigową, zmodyfikowaną, GT, Formułę J i specjalną Grupę 7.

Wozami pojeździmy na torach w dwunastu lokacjach, w tym Chinach (Szanghaj), Malezji (Sepang), Japonii (Okutama), Wielkiej Brytanii (Silverstone), Hiszpanii (Barcelona), USA (San Francisco i Indianapolis), Kubie (Hawana) oraz Australii (Sydney). Nie zabraknie odmiennych pór dnia i warunków atmosferycznych.

grid1
W planach jest ponad 70 aut

W trybie kariery spróbujemy sięgnąć po mistrzostwo w GRID World Series, wybierając jedną z sześciu ścieżek - dedykowane samochodom turystycznym, wyścigowym, tuningowanym, GT, a także zawodom Invitational i wyzwaniu Fernando Alonso. Ten ostatni to cykl zadań, po wygraniu których staniemy w szranki ze słynnym kierowcą.

W planach jest zaawansowany system zniszczeń. Destrukcja auta wpłynie nie tylko na wygląd maszyny, ale i sposób prowadzenia, mogąc doprowadzić do całkowitej awarii i konieczności wycofania z wyścigu. Pierwszy zwiastun sugeruje też powrót znanej z poprzednich części opcji cofania czasu.

Ponadto pojawi się mechanika nagradzająca umiejętną jazdę specjalnymi punktami, które przełożą się na rozwój naszego konta kierowcy. Kolejne poziomy odblokują dostęp do między innymi kart gracza i nowych towarzyszy z zespołu.

Twórcy przygotowują sześć konkurencji - tradycyjny wyścig, zmagania z kilkoma okrążeniami, próbę czasową z jednym lub kilkoma autami na trasie, pojedynek i rywalizację zakładająca dotarcie do mety w jak najkrótszym okresie. Do tego multiplayer z sieciowymi turniejami.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.