Mordhau to nastawiony na rozgrywkę sieciową symulator średniowiecznych bitew. Okazuje się, że gra skrywa nietypowy błąd, który umożliwia graczom opuszczenie mapy i dotarcie do ekranu wyboru postaci.

Fani odkryli, że obecne na planszy Contraband drewniane barykady pozwalają wyskoczyć za granicę lokacji. Wykonanie sztuczki nie jest oczywiście proste, ale gdy się powiedzie, można swobodnie wędrować po obszarze.

Gracze zauważyli, że mogą nie tylko przyjrzeć się otaczającej teren wodzie i wnętrzu pobliskiej góry, ale również dotrzeć do ekranu wyboru postaci. Te są w rzeczywistości integralnymi elementami poszczególnych map.

Niektórzy wykorzystali usterkę - która zapewne wkrótce zostanie usunięta - by uprzykrzyć zabawę innym uczestnikom zmagań. Istnieje bowiem możliwość podejścia do użytkownika wybierającego bohatera i zaatakowania przygrywającego na lutni pieśniarza.

Mordhau to projekt od niezależnego Triternion. Podstawą rozgrywki są średniowieczne bitwy, w których bierze udział maksymalnie 64 graczy. Wydarzenia obserwować można z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, a arsenał broni białej obejmuje miecze i łuki.

Gra dostępna jest na razie na Steamie w programie Early Access, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Sama produkcja oferuje nietypowe funkcje - można na przykład grać na lutni, co fani wykorzystali, by odtwarzać prawdziwe utwory.

Źródło: Polygon

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.