Twórcy kooperacyjnego moda do Skyrima otrzymują groźby śmierci od graczy

Społeczność żąda udostępnienia narzędzia.

Twórcy Skyrim Together, czyli powstającej modyfikacji, która do produkcji Bethesdy wprowadzi tryb współpracy, otrzymują od społeczności liczne groźby śmierci. Gracze żądają między innymi tygodniowych raportów z postępów prac czy udostępnienia moda.

W majowym wpisie twórców, Yamashi - główny programista Skyrim Together - przeprosił za publikację z ubiegłego miesiąca, w której projektanci stwierdzili, że nie są społeczności „nic winni”. Słowa były rzekomo rezultatem presji i frustracji.

Wspomniana frustracja jest z kolei pochodną dokuczania zespołowi przez „agresywnych i toksycznych” graczy, którzy czekają na modyfikację. Groźby są bardzo poważne.

sky2
Mod pozwoli na wspólną zabawę nawet ośmiu graczom

„Począwszy od marca, część społeczności nękała Yamashiego, w niektórych przypadkach posuwając się nawet do gróźb śmierci. Wszystkie incydenty zgłosiliśmy odpowiednim służbom” - czytamy w oświadczeniu.

„Wiemy, że prawdopodobnie chcecie pomóc, ale to nie pomaga. Nasza praca jest bardzo nieregularna. Niektórzy mają przerwę na całe tygodnie, a potem wracają, by całkowicie zaangażować się w projekt”.

Środki na rozwój Skyrim Together pochodzą z serwisu Patreon, który umożliwia wspieranie ulubionych autorów miesięcznymi datkami.

Modyfikację czeka jeszcze otwarta beta, ale data przeprowadzenia testów nie jest określona. Pełna wersja będzie bezpłatna.

Źródło: majowy raport Skyrim Together

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami