Watch Dogs 3 zostanie zapowiedziane 2 tygodnie przed E3, a zadebiutuje w listopadzie 2019 roku - wynika z nieoficjalnych informacji. Ponadto, akcję osadzono podobno w niedalekiej przyszłości, więc grę zaprojektowano w „cyberpunkowym stylu”.

Źródłem wieści jest publikacja na forum 4chan, udostępniona później przez użytkownika Reddita. Informator opisał wiele szczegółów produkcji - między innymi kwestię fabuły i postaci, którą będziemy kierować.

Akcję osadzono w Londynie, co pokrywa się z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami. Różnicą w stosunku do poprzednich odsłon cyklu ma być „nieco bardziej cyberpunkowy klimat”, ponieważ wydarzenia rozgrywają się w niedalekiej przyszłości.

wd5
Po raz pierwszy przeniesiemy się podobno w przyszłość

Główną bohaterką jest rzekomo młoda dziewczyna o imieniu Sarah - pół Azjatka, pół Brytyjka, która pracuje dla organizacji antyterrorystycznej, specjalizującej się w powstrzymywaniu cyber ataków.

Według informatora, zadaniem Sarah jest infiltracja grupy przestępczej i ustalenie tożsamości osoby, która kieruje działaniami terrorystów.

W przeciwieństwie do pierwszej i drugiej części serii, gracze nie będą mogli podobno używać broni zabójczych, czyli chociażby karabinów, pistoletów i noży. Bohaterka skorzysta tylko z narzędzi do ogłuszania czy pałek i paralizatorów.

wd1
W poprzednich odsłonach nie było przymusu korzystania z broni ogłuszających

Powróci parkour, czyli system przeskakiwania przeszkód i sprawnego poruszania się po mieście pieszo. Tym razem sprawia podobno wrażenie „bardziej naturalnego i płynnego”.

Co ciekawe, według użytkownika forum, w grze pojawi się możliwość jazdy na deskorolce i tworzenia graffiti.

Z kolei jedne z misji pobocznych polegają na szukaniu „melin narkotykowych” i zamykaniu placówek. Sarah czuje podobno silną niechęć do narkotyków, jako że brat bohaterki zmarł z przedawkowania.

Z uwagi na źródło informacji, do czasu ich potwierdzenia warto podchodzić do powyższych szczegółów z odpowiednim dystansem.

Źródło: Reddit

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.