Nieoficjalnie: Call of Duty 2020 od Treyarch, a nie Sledgehammer. Black Ops 5 w czasach Zimnej Wojny

Zmiana w strategii Activision.

Przyszłoroczne Call of Duty przygotują nie deweloperzy ze studia Sledgehammer Games (wspomagani przez zespół Raven Software), a Treyarch - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Od siedmiu lat kolejne odsłony cyklu naprzemiennie tworzą trzy ekipy. Część z tego roku realizuje więc Infinity Ward, a grę z następnego powinni autorzy Call of Duty: WW2. Jason Schreier z Kotaku - powołując się na anonimowych informatorów - twierdzi jednak, że Activision nieoczekiwanie postanowiło zmienić strategię.

W mijającym tygodniu firma oznajmiła podobno pracownikom, że projekt Sledgehammer Games i Raven Software - osadzony ponoć w czasach Zimnej Wojny - nie ukaże się w 2020 roku. Miejsce gry zajmie tytuł od Treyarch, zaplanowany oryginalnie na 2021 rok.

cod_ww2_plotki
Twórcy Call of Duty: WW2 nie stworzą odsłony z 2020 roku

Według informatorów Kotaku, decyzja Activision to efekt konfliktu między studiami zajmującymi się przyszłoroczną odsłoną serii. W ciągu minionych dwunastu miesięcy ekipy miały często się sprzeczać, a rozwijana produkcja jest rzekomo w bardzo złym stanie.

Doniesienia sugerują, że Treyarch przygotowuje Call of Duty: Black Ops 5, także osadzone w czasach Zimnej Wojny, zaś dokonania Sledgehammer Games i Raven Software zamienią się w kampanię fabularną tytułu. Premiera ponoć jesienią 2020 roku na PC oraz konsolach obecnej i następnej generacji.

black_ops_zimna_wojna
Call of Duty: Black Ops 5 rozegra się podobno w czasach Zimnej Wojny

Portal twierdzi jednak, że niektórym nie spodobała się zmiana planów, ponieważ wbrew pierwotnym założeniom na zrobienie gry zespół ma nie trzy, a dwa lata, co może oznaczać konieczność pracy po godzinach. Część anonimowych rozmówców jest jednak zadowolona - uważają, że mają już solidne podstawy projektu.

Serwis przekonuje też, że Call of Duty: Black Ops 4 nie wygenerowało odpowiednio wysokich zysków i Activision - jak uważają trzy niezależne źrodła - rozważa wydanie jednego modułu tegorocznej części (najprawdopodobniej Modern Warfare) w formule Free to Play.

Zobacz: Call of Duty: Black Ops 4 - poradnik i najlepsze porady

Koncern odmówił komentarza w sprawie doniesień, do których należy oczywiście podchodzić z dystansem. Faktem jest jednak, że Jason Schreier z Kotaku uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami