Sekiro - zakończenie: Powrót (Smok wraca do domu)

Jedno z dwóch ukrytych zakończeń.

Powrót to jedno z dwóch ukrytych zakończeń. Dotarcie do tego zakończenia jest skomplikowane i czasochłonne. Należy wykonać wiele czynności, odbyć kilka rozmów, wiedząc przy tym, gdzie postacie udadzą się po zakończeniu dialogu.

Aby dotrzeć do opisywanego zakończenia, musisz wykonać kilka zadań. Dodatkowo, niektóre z nich musisz zrealizować zanim jeszcze dotrzesz do kluczowych, dla głównego wątku fabularnego, wydarzeń. Najważniejsze, abyś nie stawał do walki z bossem Boski Smok. Dlatego gdy dotrzesz do posażka rzeźbiarza: Santuarium w Źródlanym Pałacu, nawet nie rozpoczynaj potyczki z tym bossem, bo może to zablokować dostęp do opisywanego zakończenia.

473
 • Pierwszym przedmiotem, który musisz zdobyć, to księga: Święty rozdział: „Robak”. Odnajdziesz ją na dnie stawu (na obrazku powyżej), położonego niedaleko posążka rzeźbiarza: Teresy świątyni w Świątyni Senpou, górze Kongo. Aby wyciągnąć księgę musisz posiadać umiejętność: Technika oddychania Mibu, którą zdobędziesz pokonując bossa: Zdeprawowana Mniszka w Głębinach w Ashinie
474
 • Udaj się do Boskiego dziecka odnowienia, które znajdziesz w Wewnętrznym sanktuarium. Trzykrotnie poproś tę postać o ryż i skonsumuj go. Za każdym razem, gdy shinobi zje ryż, przenieś się do dowolnego posążka rzeźbiarza i wróć do Wewnętrznego Sanktuarium, prosząc o ryż. Tylko w ten sposób możesz wpłynąć na postać, żeby przekazała ci ten przedmiot leczniczy.
 • Po trzecim podarowaniu ryżu, Boskie dziecko odnowienia zachoruje. Poprosi cię, abyś przyniósł jej persymonę. Jeśli nie masz tego przedmiotu w ekwipunku, udaj się do posążka rzeźbiarza: Shugendo, gdzie niedaleko stacjonuje Kramarz z Shugendo. Od niego możesz zakupić persymonę. Wróć z owocem do Boskiego dziecka odnowienia, które podaruje ci Ryż dla Kuro.
 • Po tym jak zdobędziesz fabularne przedmioty, takie jak: Ostrze Śmiertelności, Kamień ochronny i Pałacowy lotos, wroć do Zamku w Ashinie. Na dachu zamku czeka cię spotkanie z Sową. Podczas rozmowy z nim podejmiesz ważną decyzję - wybierz opcję dialogową: „Wbrew kodeksowi pozostań wierny Kuro”. W następstwie tego wyboru staniesz do walki z bossem Wielkim shinobim Sową. Pokonaj go.
 • Udaj się do Kuro, którego znajdziesz w jego komnatach i podaruj mu przedmiot, który otrzymałeś do Boskiego dziecka odnowienia, czyli: Ryż dla Kuro. Boski potomek wręczy ci Słodką kulkę ryżową, ale wcześniej udaj się na odpoczynek.
 • Wróć do Boskiego dziecka odnowienia. Ponownie poproś go trzykrotnie o ryż. Po trzecim razie postać znowu zachoruje i znowu przynieś jej persymonę. Po tym wydarzeniu, gdy powrócić do Wewnętrznego Sanktuarium, Boskiego dziecka odnowienia nie będzie w środku.
477
 • Udaj się do Komnat Iluzji. Przejście do tego miejsca prowadzi przez portal (na obrazku powyżej) usytuowany obok posążka rzeźbiarza Wewnętrzne sanktuarium.
478
 • W Komnatach Iluzji porozmawiaj z Boskim dzieckiem Odnowienia, które siedzi na podłodze przed wielkim drzewem (na obrazku powyżej). Postać opowie ci o księdze, którą ma arcykapłan.
475
 • Udaj się do posążka rzeźbiarza: Główna sala w Świątyni Senpou, górze Kongo. Przed świątynią znajduje się wejście do jaskini (na obrazku powyżej), do której się udaj. Na jej końcu odnajdziesz zwłoki arcykapłana (na obrazku poniżej), który ma przy sobie księgę: Święty rozdział: „Powrót smoka”
476
479
 • Przenieś się do dowolnego posążka rzeźbiarza i wróć do Wewnętrznego sanktuarium. Brama do komnaty będzie zamknięta (jak na obrazku powyżej). Podsłuchaj odgłosów przystawiając ucho do drzwi.
 • Kolejny raz udaj się do dowolnego posążka rzeźbiarza i wróć do Boskiego dziecka odnowienia, które wręczy ci Zamarznięte łzy - kluczowy przedmiot fabularny, dzięki któremu możesz odkryć sekretne zakończenie.
 • Następnie udaj się do Źródlanego Pałacu, jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś. Na końcu lokacji czeka cię walka z bossem: Boski Smok. Pokonując go, otrzymasz Łzy Boskiego Smoka - kolejny ważny przedmiot fabularny.
 • Porozmawiaj z Emmą z Komnacie Kuro. Wręczy ci Klucz do tajnego przejścia
458
 • Teraz możesz stanąć do walki z finałowym bossem: Isshinem, świętym miecza, z którym stoczysz bój za przejściem znajdującym się przy posążku rzeźbiarza Przy tajnym przejściu. Ten punkt kontrolny położony jest w Zbiorniku w Ashinie, wzdłuż fosy.
472
 • Gdy pokonasz finałowego bossa, podejdź do Kuro, który leży w trawie. Różowa poświata wskaże ci to miejsce. Porozmawiaj z boskim potomkiem. Podczas dialogu wybierz kwestię: „Daj smocze i zamarznięte łzy”, po czym obejrzyj zakończenie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami