Sekiro - wszystkie zakończenia

Jak dotrzeć do finału opowieści o jednorękim Wilku.

Po tym jak pokonałeś Boskiego Smoka wrócisz do zamku w Ashinie. W Komnatach Kuro porozmawiaj z Emmą i zabierz od niej Klucz do tajnego przejścia. Możesz teraz udać się do posążka rzeźbiarza Przy tajnym przejściu, który położony jest wzdłuż fosy w Zbiorniku w Ashinie. Otwierając drzwi i przechodząc przez tunel, dotrzesz do areny walki z finałowym bossem, Isshinem, świętym miecza.

458

Cztery zakończenia

W Sekiro: Shadows Die Twice do odblokowania są cztery zakończenia. Klikając na poniższe linki, przeniesiesz się na stronę z konkretnym zakończeniem. Wyjaśniamy tam, co należy wykonać - i w którym momencie - aby dotrzeć do danego finału opowieści.

 • Zerwanie nieśmiertelności - można uznać, że jest to domyślne zakończenie, a na pewno najbardziej popularne wśród graczy. Dotrzesz do niego podejmując najbardziej moralne decyzje (przede wszystkim sprzeciwiając się ojcu, by chronić Kuro). Nie musisz wykonywać specjalnych czynności, aby odkryć ten finał.
 • Shura - do tego zakończenia można dotrzeć najszybciej, gdyż już na dachu zamku w Ashinie, gdzie spotkasz swojego przybranego ojca, Sowę. Do ostatecznych rozstrzygnięć dojdzie już wtedy, jeśli zdecydujesz porzucić Kuro i postąpić zgodnie z kodeksem shinobi
 • Oczyszczenie - jeden z dwóch ukrytych finałów. Obwarowane jest kilkoma czynnościami, które należy wykonać w odpowiednim momencie.
 • Powrót (Smok wraca do domu) - drugie ukryte zakończenie. Podobniej jak w przypadku Oczyszczenia należy wykonać szereg czynności, aby mieć możliwość obejrzenia końcowego filmu związanego z tym finałem.

W zakończeniu Shura czeka cię finałowa walka z inną parą bossów, niż w przypadku pozostałych trzech zakończeń.

467
 • Z Genichiro Ashiną, a potem z Isshinem, świętym miecza zmierzysz się docierając do finałów: Zerwanie nieśmiertelności, Powrót i Oczyszczenie, wcześniej przedzierając się przez Źródlany Pałac i pokonując Boskiego Smoka.
 • Natomiast jeśli pokonasz w finałowej walce Emmę i Isshina Ashinę w Zamku w Ashinie, odblokujesz zakończenie Shura. Tym samym zablokujesz sobie dostęp do ostatniej dużej lokacji w grze, jaką jest Źródlany Pałac.
461

Co można robić po obejrzeniu finału opowieści?

Niezależnie, do którego finału dotrzesz, po jego zakończeniu nadal możesz zwiedzać i odkrywać tajemnice świata Sekiro, ulepszać postać i pokonywać opcjonalnych bossów, z którymi wcześniej nie mogłeś sobie poradzić.

Możesz również uruchomić tryb nowej gry plus (new game plus), w którym rozpoczniesz grę od początku. Co ciekawe, w tym trybie zachowujesz wszystkie przedmioty, umiejętności i współczynniki związane z rozwojem postaci, które do tej pory zdobyłeś. Przeciwnicy jednak staną się o wiele silniejsi.

470

Tryb nowej gry plus można uruchomić od razu po obejrzeniu finałowej sceny lub potem, w dowolnym memencie, aktuwując opcję Rozgrywka #2 przy posażku rzeźbiarza: Zaniedbana świątynia.

Jak odblokować wszystkie zakończenia?

Jeśli zależy ci na zdobyciu wszystkich trofeów, niezależnie od platformy, na której grasz, musisz odblokować wszystkie zakończenia. Aby tego dokonać powinieneś przejść grę czterokrotnie, za każdym razem wybierając inne zakończenie.

Istnieje jednak prostszy i szybszy sposób. Wystarczy, że - podczas pierwszej rozgrywki - zachowasz zapisy stanu przed najważniejszymi wydarzeniami w grze. Dzięki temu będziesz mógł powrócić do etapów przed kluczowymi wyborami i zdarzeniami, które decydują o zakończeniu gry.

 • Pierwszym - decydującym o zakończeniu gry - wydarzeniem jest rozmowa z Sową , gdy powrócisz do Zamku w Ashinie, po tym jak zdobyłeś kamień ochronny, kwiat lotosu i Ostrze Śmiertelności
 • Podczas rozmowy z przybranym ojcem możesz wybrać jedną z dwóch kwestii dialogowych:
 • Wybierając opcję dialogową „Porzuć Kuro zgodnie z kodeksem” decydujesz się na zakończenie Shura
 • Decydując się na odpowiedź ”Wbrew kodeksowi pozostań wierny Kuro” stoczysz walkę z Wielkim shinobim Sową, co otworzy ci drogę do odblokowania zakończeń: Zerwanie nieśmiertelności, Powrót i Oczyszczenie
444
 • Drugim - kluczowym dla fabuły - momentem są przygotowania do zakończeń Oczyszczenie i Powrót. Pamiętaj, abyś je rozpoczął jeszcze przed walką z Boskim Smokiem w Źródlanym Pałacu. Na poszczególnych stronach (linki powyżej) opisaliśmy, co należy zrobić, aby odblokować te finały historii. Jeśli nie zdecydujesz się na wykonanie tych czynności, to nie będziesz miał wpływu na zakończenie. Wówczas obejrzysz finał: Zerwanie nieśmiertelności
471
 • Ostatnia decyzja, która wpłynie na zakończenie, czeka cię po finałowej walce z Isshinem, świętym miecza. W zależności od tego, czy wykonałeś zadania odpowiednie dla zakończeń Oczyszczenie i Powrót, po pokonaniu bossa podejdź do Kuro i wybierz odpowiednią kwestię dialogową, których może jedna, dwie lub trzy.
 • „Daj smocze i zamarznięte łzy” - zakończenie: Powrót (ta opcja będzie dostępna w zależności od tego, czy spełniłeś kryteria tego zakończenia)
 • „Daj smocze łzy i pachnący kwiat” - zakończenie: Oczyszczenie (ta opcja będzie dostępna w zależności od tego, czy spełniłeś kryteria tego zakończenia)
 • „Daj smocze łzy” - zakończenie: Zerwanie śmiertelności (ta opcja będzie dostępna zawsze)

Jeśli chcesz wykonać kopie zapisów stanów gry (save'ów) odszukaj je na dysku i zapisz w innym miejscu.

 • W przypadku PC - folder z save'ami znajdziesz w katalogu: Użytkownicy(Users)\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\Sekiro
 • Na PS4 zapisz stan gry na USB. Aby to wykonać wejdź do Ustawień, przejdź do opcji: Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji, potem Zapisane dane w pamięci masowej i Skopiuj na urządzenie pamięci masowej USB. Następnie wybierz folder: Sekiro i skopiuj plik do pamięci USB.
 • Na Xboksie One zapisy stany gry automatycznie zapisują się na serwerach Microsoftu. Dlatego przed konkretnymi wydarzeniami, gdy save zostanie wysłany do chmury, rozłącz konsolę z internetem. Kiedy odblokujesz pierwsze zakończenie, usuń zapis stanu gry na Xboksie i ponownie podłącz ją do internetu. Wówczas konsola pobierze save'a, a ty od tego momentu możesz odblokować kolejne zakończenie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami