Sekiro - boss: Boski Smok

Zdobywamy Łzy Boskiego Smoka.

Boski Smok to finałowy boss w lokacji Źródlany Pałac. Musisz go pokonać, aby zdobyć jego łzy, bardzo ważny przedmiot fabularny, który umożliwi ci dotrzeć do jednego z trzech zakończeń gry.

Walka z tym bossem składa się z dwóch części:

 • w pierwszej walczysz z bossem: Pradawne smoki Drzewa - jest krótkie starcie, podczas którego należy wyeliminować drzewiastych przeciwników. Zgładzenie każdego wroga uszczupli ogólny pasek życia bossa
 • w drugiej, która następuje od razu po pierwszej, mierzymy się z właściwym bossem - Boskim Smokiem
456

I faza - Pradawne smoki Drzewa

 • Stracie z tym przeciwnikiem jest bardzo proste, należy po kolei eliminować kolejnych wrogów, co przyczyni się do zmniejszania paska życia bossa.
 • Gdy podejdziesz do przeciwnika, zasyp go serią ciosów, a następnie obierz za cel kolejnego wroga.
 • Na arenie walki z tym bossem, co jakiś czas, pojawi się drzewo. Wskocz na nie, a następnie zeskocz na wroga, zadając mu śmiertelny cios. Sprawi to, że shinobi rozkołysze drzewiastego przeciwnika, który siłą rozpędu zniszczy oponentów znajdujących się obok. W ten sposób bardzo szybko możesz pokonać bossa.
 • Uważaj na opary z trucizną, które wypuszczają drzewiaści przeciwnicy. Gdy wejdziesz w chmurę, oddal się jak najprędzej.
 • Skup się na zabijaniu jaśniejszych przeciwników, omijając tych ciemniejszych.
451

II faza - Boski Smok

 • Ta walka ma inny przebieg niż pozostałe walki z bossami. Nie zadajesz temu przeciwnikowi bezpośrednio obrażeń za pomocą katany. Ranić rywala możesz tylko wyskakując w powietrze i uderzając w niego piorunami.
 • Boss atakuje cię wielkim mieczem. W zależności od ataku musisz zachować się inaczej. Jeśli zobaczysz czerwony znak, podskocz, unikając obrażeń. Jeśli zobaczysz, że smok podnosi miecz w górę przygotuj się na odbicie ciosu. Boss posiada w zanadrzu jeszcze jeden atak, który stosuje w końcowym etapie tej fazy - jest to pchnięcie sygnalizowane czerwonym znakiem. Używa go rzadko, ale jest to bardzo groźny atak. Unikniesz obrażeń biegnąć w lewo lub w prawo.
454
455
 • Najważniejszą rzeczą to dobiec do najbliższego drzewa, by wspiąć się na nie, wcześniej odbijając, przeskakując lub unikając wrogich ataków. W pierwszej części tej walki boss będzie cię nękał dwoma rodzajami ataków, opisanymi powyżej, dlatego naucz się jak się przed nimi chronić.
 • Obrażenia bossowi zadajesz odbijając w jego stronę pioruny. Boskiego Smoka otaczają drzewa. Gdy wskoczysz na te, które świecą się najjaśniej, to po chwili shinobi wyskoczy w powietrze. To twoja szansa na zranienie wroga. Będąc jeszcze w powietrzu, skieruj wzrok na przeciwnika i wystrzel w bossa wiązką promieni (wciskając przycisk odpowiedzialny za atak). Bardzo ważne jest to, aby wycelować we wroga, podczas opadania.
453
452
 • Jeśli nie pojawi się jasne światło na drzewie, skacz pomiędzy nimi, unikając obrażeń i wyczekując momentu, gdy pojawi się .
 • W drugiej części walki, gdy pasek bossa spadnie poniżej połowy paska życia, smoczy rywal przyspieszy swoje ataki, którymi będzie cię nękał jeden po drugim. Dodatkowo, przeciwnik zacznie korzystać z trzeciego rodzaju ataku - pchnięcia. Omijaj ten cios, stosując unik na bok lub biegnąc w bok.
 • Gdy przełamiesz posturę rywala, ten opuści miecz i pochyli głowę. Wejdź po zielonej klindze i podejdź jak najbliżej głowy smoka, by zadać mu śmiertelny cios, co ostatecznie zakończy walkę.
457

Boski Smok - obejrzyj walkę

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz Wspomnienie: Boski Smok oraz Łzy Boskiego Smoka - ważny przedmiot fabularny.

Po tym jak pokonasz Boskiego Smoka wróć do zamku w Ashinie. W Komnatach Kuro porozmawiaj z Emmą i zabierz od niej Klucz do tajnego przejścia. Możesz teraz udać się do posążka rzeźbiarza Przy tajnym przejściu, który położony jest wzdłuż fosy w Zbiorniku w Ashinie. Otwierając drzwi i przechodząc przez tunel dotrzesz do areny walki z finałowym bossem, Isshinem, świętym miecza.

458

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami