Borderlands 3 kolejną grą wycofaną z wyprzedaży Epic Games Store

Strzelanki nie można kupić.

Uruchomiona kilka dni temu pierwsza wyprzedaż w Epic Games Store zmaga się z kolejnymi problemami. Z oferty cyfrowego sklepu wycofano następną pozycję - kooperacyjne Borderlands 3.

Produkcję studia Gearbox Software do niedawna można było kupić w przedsprzedaży. Przy transakcji naliczany był rozdawany przez właścicieli platformy rabat w wysokości 40 zł, dzięki czemu ostateczna cena edycji standardowej wynosiła 219,99 zł.

Użytkownicy forum Resetera odkryli jednak, że zablokowano możliwość kupna strzelanki. Obecnie na karcie katalogowej gry widnieje informacja, że będzie dostępna „wkrótce”. Tytuł nie wyświetla się też w wynikach wyszukiwania.

borderlands_3_epic_games_store
Borderlands 3 nie można na razie kupić

Nieznane są przyczyny wycofania Borderlands 3 ze sprzedaży, choć najprawdopodobniej to efekt decyzji podjętej przez wydawcę, czyli Take-Two. Niewykluczone, że firma nie była zadowolona ze zbyt niskiej ceny - rabat w wysokości 40 zł Epic Games pokrywa z własnej kieszeni, ale bonus znacznie obniża wartość niewydanego jeszcze produktu.

Zobacz: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Co ciekawe, internauci z forum Resetera twierdzą, że kilka godzin wcześniej szef odpowiedzialnego za strzelankę studia Gearbox Software - Randy Pitchford - promował wyprzedaż na Twitterze. Wpis miał zostać usunięty, ale zachowano zrzut ekranu.

randy_twitt
Domniemany wpis Randy'ego Pitchforda na Twitterze

Pojawiły się też doniesienia, że na czas promocji także Ubisoft zablokował możliwość kupowania swoich gier. Sytuacja jest jednak nieco bardziej skomplikowana, ponieważ tytuły nie są dostępne od kilku dni. W oświadczeniu z 11 maja wyjaśniono, że powodem są problemy techniczne, wynikające z integracji sklepu z Uplay.

W międzyczasie Epic Games dokonało korekty cen przedstawianych na stronie głównej platformy. Teraz wyświetlane są kwoty bez rabatu 40 zł, choć ten naliczany jest przy finalizacji transakcji. Dzięki temu serwis lepiej „odzwierciedla” wartości ustalone przez wydawców.

Nie są to pierwsze kłopoty wyprzedaży. Tak jak Borderlands 3, z przedsprzedaży usunięto Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 i niezależne Oxygen Not Included. Natomiast w przypadku gry Hades od autorów Bastion dochodziło do kilkukrotnej zmiany ceny.

Źródło: Resetera

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami