Wyprzedaż w Epic Games Store z problemami. Wycofane gry i nagłe zmiany cen

Kłopoty z komunikacją.

Wczoraj ruszyła pierwsza duża wyprzedaż w Epic Games Store. Przeceniono wiele gier, a użytkownicy otrzymali 40 zł w prezencie. Nie obyło się jednak bez problemów: zmian cen i wycofania dwóch gier z oferty.

Jedną z usuniętych produkcji było Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, które w sklepie Epic można było nabyć w przedsprzedaży. Gra pojawiła się na krótką chwilę w atrakcyjnej cenie, a potem zniknęła. Aktualnie próba dostania się na stronę gry w serwisie skutkuje wyświetleniem błędu.

Epic Games poinformowało, że zaraz po uruchomieniu wyprzedaży, firma Paradox - wydawca Bloodlines 2 - zdecydował się nie brać udziału w akcji.

egs2
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 nie ma jeszcze daty premiery

„Jeśli deweloper albo wydawca zdecyduje się na rezygnację z naszych wyprzedaży, uszanujemy tę decyzję” - powiedział reprezentant Epic w rozmowie z redakcją Kotaku.

Pomimo szybkiego wycofania gry, osoby, które zdążyły nabyć tytuł w obniżonej cenie, otrzymają produkt - bez żadnych dopłat.

Sytuację niedługo potem skomentował Sergey Galyonkin, szef strategii wydawniczej w Epic. W rozmowie z rosyjskim serwisem DTF przyznał, że był przekonany, że Paradox Interactive zna warunki wyprzedaży i wpływ akcji na gry wydawcy. Aktualnie firmy omawiają między sobą zaistniałą sytuację, a Bloodlines 2 ma niedługo wrócić do oferty sklepu.

Drugą grą, którą wycofano z wyprzedaży, jest niewydane jeszcze Oxygen Not Included - produkcja twórców Don't Starve, czyli Klei Entertainment. Deweloperzy nie skomentowali jeszcze problemów z Epic Games Store.

Wspomniane na początku nagłe zmiany cen dotyczyły gry Hades, czyli projektu twórców Bastion. Produkcję na wyprzedaży można było kupić za 6,99 dolarów, ale potem deweloperzy zmienili cenę na 14,99 dolarów.

Studio Supergiant zmodyfikowało jednak nie tylko wartość przecenioną, ale też bazową, podnosząc cenę bez promocji z 19,99 dolarów do 24,99 dolarów. Zespół wytłumaczył na Twitterze, że nowy koszt wynika z poprawek i dodatków, które producenci wdrożyli w ostatnim czasie. Deweloperzy przeprosili też za zaistniałą sytuację.

egs3
Ostatecznie, nowa cena ma obowiązywać dopiero po zakończeniu wyprzedaży

Na koniec warto wytłumaczyć, jaki był prawdopodobny powód wycofania wspomnianych wcześniej tytułów z oferty sklepu. Dla gier w przedsprzedaży wyprzedaż jeszcze przed premierą oznacza obniżenie wartości produktu. Wydawcy sięgają po promocje zazwyczaj pewien czas po debiucie gry, aby zwiększyć i przedłużyć sprzedaż. Wczesne obniżki dają też niewielkie pole manewru na zastosowanie atrakcyjniejszych cen w przyszłości.

Dodatkowo, wyprzedaż w Epic Games Store może sprawić, że klienci złożą mniej zamówień przedpremierowych w innych sklepach, czekając na kolejne obniżki na platformie twórców Fortnite.

Źródło: Kotaku, DTF

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami