Wiedźmin RPG - polskie wydanie zadebiutuje latem

Ruszyła przedsprzedaż.

Copernicus Corporation ujawniło informacje o premierze polskiej edycji papierowego RPG w świecie Wiedźmina. Gra oficjalnie zadebiutuje na konwencie Copernicus, który odbędzie się w dniach 13-15 września.

Na oficjalnej stronie internetowej wydawnictwa ruszyła przedsprzedaż podręczniczka z rodzimej wersji - składająca się z 336 stron książka kosztuje 159 zł. Zainteresowani mogą składać zamówienia do 30 czerwca.

Warto zaznaczyć, że choć oficjalna premiera nastąpi we wrześniu, pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do klientów w sierpniu. Copernicus Corporation ostrzega jednak, że ze względu na fakt, że polska edycja nie jest jeszcze gotowa, termin dostawy może ulec zmianie.

wiedzmin_rpg_magia
Fragment polskiego podręcznika

Wiedźmin RPG (w Polsce ukaże się pod nazwą The Witcher RPG) przygotował Cody Pondsmith, syn Mike'a Pondsmitha, wraz z R. Talsorian Games, czyli wydawnictwem odpowiedzialnym za Cyberpunk 2020. Gra bazuje na znanym z tej ostatniej produkcji systemie Fusion.

Fabuła uwzględni wydarzenia przedstawione w serii od studia CD Projekt Red. Tworząc własnego herosa gracze wybiorą spośród 4 ras (ludzie, elfy, krasnoludy, wiedźmini) i 9 profesji - klasy zagwarantują dostęp do drzewka talentów z trzema ścieżkami rozwoju.

wiedzmin_rpg_troll
Fragment polskiej wersji podręcznika

W planach jest 9 cech, około 50 umiejętności podstawowych podzielonych na dwie kategorie oraz po 10 zdolności przypisanych do danego typu postaci. Moce zaoferują bonusy do testów, ale też umożliwią wprowadzenie do zabawy zaprzyjaźnionych bohaterów niezależnych.

Warto zaznaczyć, że od kilku miesięcy dostępny jest darmowy starter, czyli wstęp do The Witcher RPG. Publikacja wyjaśnia podstawy rozgrywki systemu, opisując między innymi jak wygląda prowadzenie zabawy.

Źródło: Copernicus Corporation

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami