W trakcie spotkania z inwestorami kierownictwo Ubisoftu potwierdziło, że - zgodnie z wcześniejszymi obietnicami - do końca marca 2020 roku wyda cztery wysokobudżetowe gry, w tym trzy dotychczas nieujawnione. Jednym z tytułów może być Watch Dogs 3.

Wspomniana zapowiedziana już produkcja to Ghost Recon Breakpoint, czyli nastawiona na kooperację kontynuacja Wildlands. Premiera strzelanki zaplanowana jest na 4 października.

Szczegóły na temat pozostałych tytułów nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że powinny ukazać się w trakcie czwartego kwartału bieżącego roku fiskalnego, a więc pomiędzy 1 stycznia a 31 marca 2020 roku.

wd4
Watch Dogs 3 nadchodzi?

Niespodzianką Ubisoftu może być Watch Dogs 3, szczególnie że istnienie projektu przypadkiem potwierdziła mobilna aplikacja firmy. Nieoficjalne informacje sugerują też, że akcję osadzono w Londynie.

Inną opcją jest kolejna odsłona Splinter Cell. Co ciekawe, kilka godzin temu deweloper z francuskiej spółki ujawnił, że pracuje nad kontynuacją przygód Sama Fishera, ale wydawca szybko wyjaśnił, że wiadomość była tylko żartem.

splinter_cell_ubi_plany
Niewykluczone, że wkrótce ujrzymy nową odsłonę Splinter Cell

Biorąc pod uwagę termin wskazany przez Ubisoft, istnieje możliwość, że jedną z pozycji jest następny Assassin's Creed. Seria w tym roku robi sobie przerwę, ale czwarty kwartał fiskalny to już 2020 rok kalendarzowy. Warto jednak zaznaczyć, że nowe części cyklu o zabójcach w kapturach zazwyczaj ukazują się w późniejszym - jesiennym - okresie.

Pewnym wydaje się, że pierwsze informacje o trzech niezapowiedzianych tytułach najprawdopodobniej zostaną ujawnione podczas targów E3. Tradycyjnie tuż przed czerwcowym wydarzeniem firma zorganizuje własną konferencję.

Źródło: Raport finansowy Ubisoftu

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.