Sony i Microsoft łączą siły - będą współpracować nad „chmurą”

Oraz sztuczną inteligencją.

Sony i Microsoft ogłosiły porozumienie, w ramach którego firmy będą współpracować nad opartymi na „chmurze” rozwiązaniami dotyczącymi gier, sztucznej inteligencji i streamingu.

Sony wykorzysta zaprojektowaną przez Microsoft platformę Azure na potrzeby własnych usług. Obie firmy połączą też siły, aby wspólnie rozwijać technologię „chmury”, która ma wpłynąć pozytywnie zarówno na amerykański, jak i japoński koncern.

Celem współpracy, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, jest „dostarczenie bardziej zaawansowanych doświadczeń” do klientów z całego świata oraz stworzenie „lepszej platformy dla społeczności twórców”.

mic
Kenichiro Yoshida oraz Satya Nadella

Sony i Microsoft zapowiedziały też kolaborację w ramach projektów skupiających się na półprzewodnikach i sztucznej inteligencji.

„Przez wiele lat Microsoft był naszym głównym partnerem, choć rywalizacja w pewnych obszarach również była nieodłączna” - powiedział prezes Sony, Kenichiro Yoshida. „Myślę, że nasz wspólny rozwój rozwiązań opartych na »chmurze« wniesie ogromny wkład w doskonalenie interaktywnych treści”.

„Sony zawsze było liderem zarówno w dziedzinie rozgrywki, jak i technologii” - stwierdził z kolei szef Microsoftu. „Zapowiedzianą dziś współpracę tworzymy na fundamentach tych innowacji. Nasze porozumienie dostarcza Sony moc Azure oraz sztucznej inteligencji Azure, aby opracować nowe doświadczenia związane z grami i rozrywką”.

Być może więcej szczegółów dotyczących współpracy lub konkretne projekty koncernów poznamy podczas targów E3 2019.

Źródło: Microsoft

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami