Rage 2 - Stacje ładowania Echo, Konwoje, Wyścigi

Czynności i zadania, których możesz się podjąć w trakcie podróży po pustkowiach.

Podczas rozgrywki w Rage 2 natkniesz się na wiele różnego rodzaju miejsc, do których możesz dotrzeć. Większość z nich jest oznaczana na mapie innym symbolem i wiąże się z realizacją różnych celów.

Na bieżącej stronie znajdziesz opis dwóch takich miejsc. Są to:

  • Stacje ładowania Echo
  • Konwoje
  • Wyścigi

Stacje ładowania Echo

Stacje ładowania są kolejnymi punktami na mapie, z którymi są związane pewne zadania do wykonania. Miejscówki te umożliwiają poprawienie stosunków z Loosum Hagar i odblokowywanie kolejnych misji fabularnych.

stacja1

Po dotarciu do stacji należy w pierwszej kolejności oczyścić teren z przeciwników. Kiedy to uczynisz skieruj się do pylonu stacji ładowania i aktywuj znajdujący się przy nim panel (1). W ten sposób rozpoczniesz proces jego przeciążania.

stacja2

Teraz należy przez określony czas (2) nie dopuszczać atakujących wrogów (3) do tego, aby przerwali proces przeładowywania. Na ogół rywale atakują falami o coraz większej liczebności, dlatego ważne jest aby pozostawać w ruchu i korzystać z okolicznych osłon. Po przeciążeniu pylonu dojdzie do eksplozji, co zakończy nasze zadanie w danej lokacji.

Konwoje

Czasami w trakcie przemierzania świata gry możesz natknąć się na składające się z grupy pojazdów konwoje. Jeśli chcesz, to możesz atakować takie grupy, żeby zdobywać kolejne punkty do poziomu zaufania Loosum Hagar.

konwoj1

W trakcie nawiązania walki musisz uważać na zrzucane na drogę elektryczne pułapki (1) i w pierwszej kolejności zająć się zniszczeniem mniejszych pojazdów (2). Ataki konwojów najlepiej przeprowadzać mocno opancerzonymi pojazdami z mocną bronią. Dobrym przykładem jest potężny czołg Kserkses III (3), którego potężne działo w pełni rekompensuje niezbyt dużą szybkość.

konwoj2

Po uporaniu się z mniejszymi pojazdami trzeba będzie jeszcze zniszczyć największą maszynę, nazywaną Anihilatorem (4). W walce z nim bardzo przydają się bronie o dużej sile rażenia. Ostrzeliwuj go tak długo, aż poziom wytrzymałości (5) spadnie do zera, co zakończy walkę z konwojem. Jeśli chcesz mieć zaznaczoną pozycję konwojów na mapie, to możesz rozwinąć w projektach Loosum Namierzacz konwojów.

Wyścigi

Podczas jeżdżenia po mapie świata możesz w różnych regionach spotkać pojazdy mijające bohatera na drodze.

wyscig1

Część z nich, to auta wyścigowe (1), z którymi możesz wziąć udział w zawodach. Jeśli jesteś tym zainteresowany, to zbliż się do takiego auta i wciśnij oraz przytrzymaj klawisz (2), który się wyświetli.

wyscig2

Po chwili rozpocznie się wyścig. Należy podążać przez trasę oznaczoną specjalnymi strzałkami (3). W trakcie wyścigu koniecznie korzystaj z nitro, dzięki czemu będziesz mógł wyprzedzić rywala i utrzymać nad nim przewagę. W lewym górnym narożniku znajdziesz dodatkowe informacje (4) o wyścigu, w tym ilość okrążeń, które należy wykonać.

wyscig3

Wyścig kończy się w momencie przejechania przez linię mety (5). Jeśli zwyciężysz, to otrzymasz nagrodę w postaci części do pojazdów, dzięki którym możesz rozwijać maszyny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami