Minecraft Earth to gra mobilna w stylu Pokémon Go

Budowanie obiektów w prawdziwym świecie.

Microsoft ujawnił Minecraft Earth - zmierzającą na platformy mobilne darmową grę, która bazuje na założeniach znanych z Pokémon Go i wykorzystuje technikę rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Data premiery tytułu nie jest znana, ale poinformowano, że latem na urządzeniach z iOS i Androidem rozpoczną się zamknięte testy beta produkcji. Aby mieć szansę sprawdzenia wczesnej wersji, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu.

W grze zajmiemy się budowaniem obiektów, które następnie umieścimy w prawdziwym świecie, by dzieła mogli obejrzeć inni. Dzięki AR, struktury - wzniesione z charakterystycznych bloków - nałożone zostaną na rejestrowany przez kamerę telefonu obraz otoczenia.

minecraft_earth_1
Stworzone budowle „umieścimy” w prawdziwym świecie

Budowle skonstruujemy w pojedynkę lub we współpracy z napotkanymi graczami. Weźmiemy też udział w „miniprzygodach”, realizując scenariusze rozgrywające się w rzeczywistej okolicy. Wykonywanie zadań odblokuje nowe „klocki” do użycia w tworzeniu konstrukcji.

Zobacz też: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Wzorem głównego Minecrafta, staniemy przed koniecznością zbierania surowców. Podobnie jak w Pokémon Go, zasoby zgromadzimy w specjalnych punktach, zlokalizowanych przy istotnych miejscach - zabytkach, centrach handlowych i innych.

Nie zabraknie również znanych z oryginału przeciwników i stworków, choć w planach są nowe kreatury. Twórcy obiecują, że będziemy mogli „hodować własne odmiany” istot, którymi wypełnimy wznoszone budowle.

Minecraft Earth bazuje na modelu Free to Play, co oznacza, że rozgrywka ma być darmowa. Autorzy zaznaczają także, że nie pojawią się żadne lootboxy, czyli skrzynki z losową zawartością.

Źródło: Minecraft

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Microsoft chce "zachować Call of Duty na PlayStation"

Czy chodzi o wszystkie przyszłe części?

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami