Red Dead Online w Polsce bez pokera - ze względu na prawo

Blokada w kilku krajach.

Niedawno Red Dead Online opuściło fazę beta i otrzymało dużą aktualizację, która dodała między innymi możliwość rozegrania partii pokera za wirtualne pieniądze. Okazuje się, że aktywność nie jest dostępna dla polskich graczy.

Stoły pozwalające spróbować swoich sił w grze karcianej umieszczono w pięciu rożnych lokacjach. Użytkownicy z Polski odkryli jednak, że przy podejściu do jednego ze stanowisk na ekranie nie wyświetla się opcja dołączenia do zabawy.

To nie wszystko, ponieważ na mapie brakuje ikony symbolizującej poker. Natomiast, gdy gracze z zagranicy próbują zaprosić Polaków do wspólnej partii, ci drudzy otrzymują komunikat, że aktywność nie jest dostępna w ich kraju.

rdr_online_poker2
Poker to jedna z nowych aktywności w Red Dead Online

Podobny problem mają jednak także osoby z innych państw, w tym Czech, Izraela, Argentyny, Kostaryki, Kuwejtu, Islandii i Luksemburga. Produkcja nakłada blokadę na podstawie numeru IP, z którego logują się użytkownicy.

Nie jest jasne, dlaczego aktywność nie jest dostępna w wymienionych krajach. Niewykluczone, że powodem są lokalne przepisy - przykładowo w Polsce prawo zakazuje rozgrywania partii w internetowego pokera.

rdr_online_poker
Polacy i mieszkańcy kilku innych krajów nie pograją w pokera

Oczywiście graczom nie podoba się sytuacja, a niezadowolenie wyrażają między innymi na forum Reddit. Niektórzy mają jednak nadzieję, że blokada jest jedynie błędem i wkrótce pojawi się możliwość spróbowania sił w grze karcianej.

Źródło: Grynieznane, Reddit

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami