Premiera Heavy Rain na PC w czerwcu, a Beyond: Dwie Dusze w lipcu

Detroit: Become Human pojawi się jesienią.

Deweloperzy ze studia Quantic Dream ujawnili dokładne daty premiery na PC dwóch produkcji, które dotychczas dostępne były wyłącznie na konsolach PlayStation - Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze.

Pierwsza z wymienionych gier pojawi się na komputerach osobistych 24 czerwca, ale od 24 maja zainteresowani sprawdzą demo. Drugi tytuł zadebiutuje zaś 27 lipca, a wersja próbna ukaże się miesiąc wcześniej.

Oba tytuły można kupić w przedsprzedaży w Epic Games Store, gdzie będą jedynie dostępne przez rok od premiery. Co ciekawe, dzięki rabatowi przyznawanemu przez sklep podczas trwającej właśnie wyprzedaży, każdą z pozycji nabyć można po 29 zł.

heavy_rain_pc
Heavy Rain opowiada o poszukiwaniach Zabójcy z Origami

Jednocześnie poinformowano, że Detroit: Become Human, czyli trzeci projekt Quantic Dream dostępny do tej pory na konsolach Sony, trafi na PC jesienią, choć dokładnej daty premiery nie ujawniono. Wcześniej - latem - pojawi się zaś demo.

Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human to gry określane mianem „interaktywnych filmów”. Istotną rolę odgrywają fabuła oraz nieliniowość - podejmowane podczas zabawy działania i decyzje w znaczny sposób wpływają na dalsze wydarzenia.

Warto zaznaczyć, że dokonywane wybory mogą zaowocować śmiercią prowadzonych postaci. Ewentualny zgon jednego lub kilku bohaterów nie kończy jednak rozgrywki niepowodzeniem, a jedynie przekłada się na inny rodzaj zakończenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami