Premiera Heavy Rain na PC w czerwcu, a Beyond: Dwie Dusze w lipcu

Detroit: Become Human pojawi się jesienią.

Deweloperzy ze studia Quantic Dream ujawnili dokładne daty premiery na PC dwóch produkcji, które dotychczas dostępne były wyłącznie na konsolach PlayStation - Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze.

Pierwsza z wymienionych gier pojawi się na komputerach osobistych 24 czerwca, ale od 24 maja zainteresowani sprawdzą demo. Drugi tytuł zadebiutuje zaś 27 lipca, a wersja próbna ukaże się miesiąc wcześniej.

Oba tytuły można kupić w przedsprzedaży w Epic Games Store, gdzie będą jedynie dostępne przez rok od premiery. Co ciekawe, dzięki rabatowi przyznawanemu przez sklep podczas trwającej właśnie wyprzedaży, każdą z pozycji nabyć można po 29 zł.

heavy_rain_pc
Heavy Rain opowiada o poszukiwaniach Zabójcy z Origami

Jednocześnie poinformowano, że Detroit: Become Human, czyli trzeci projekt Quantic Dream dostępny do tej pory na konsolach Sony, trafi na PC jesienią, choć dokładnej daty premiery nie ujawniono. Wcześniej - latem - pojawi się zaś demo.

Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human to gry określane mianem „interaktywnych filmów”. Istotną rolę odgrywają fabuła oraz nieliniowość - podejmowane podczas zabawy działania i decyzje w znaczny sposób wpływają na dalsze wydarzenia.

Warto zaznaczyć, że dokonywane wybory mogą zaowocować śmiercią prowadzonych postaci. Ewentualny zgon jednego lub kilku bohaterów nie kończy jednak rozgrywki niepowodzeniem, a jedynie przekłada się na inny rodzaj zakończenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami