Ruszają prace nad nowym filmem Mortal Kombat. Producentem reżyser „Aquamana”

Zdjęcia w Australii.

Wytwórnia New Line Cinema i władze Australii Południowej (jednego ze stanów kraju kangurów) poinformowali, że w tym roku na terenie regionu rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu na podstawie serii Mortal Kombat.

Projekt zapowiedziano w ubiegłym roku, ale dotychczas nie było jasne, czy rzeczywiście powstanie. Teraz jednak potwierdzono, że produkcja odbędzie się w studiu filmowym zlokalizowanym w australijskim mieście Adelajda.

Producentem jest James Wan, który zasłynął między innymi z wyreżyserowania „Aquamana”. Za kamerą stanie zaś Simon McQuoid, dla którego jest to debiut. Za scenariusz odpowiada Greg Russo, opisujący siebie jako „długoletniego gracza” zaznajomionego z serią bijatyk.

Z nieoficjalnych informacji sprzed kilkunastu miesięcy wynika, że film opowie o losach Cole'a Turnera - nieobecnego w oryginalnym cyklu owdowiałego boksera, dla którego najważniejsza jest córka. Mężczyzna otrzyma zaproszenie do udziału w turnieju decydującego o losach Ziemi.

Pojawią się też podobno postacie z pierwowzoru, w tym Raiden. Twórcy zamierzają jednak przedstawić nieśmiertelnego boga piorunów jako czternastoletniego chłopca, choć nie zmieni się rola młodzieńca - zajmie się szkoleniem wojowników.

mortal_kombat_11_film
Niedawno ukazała się kolejna odsłona cyklu bijatyk

W filmie rzekomo zobaczymy także Sonyę Blade - opisywaną jest jako trzydziestoletnia pisarka, która postanowiła zweryfikować przepowiednię o Mortal Kombat. To właśnie ona zrekrutuje Cole'a i obok boksera będzie jedną z głównych bohaterek.

Źródło: DSO Gaming

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami