Epic Games najprawdopodobniej planuje akcję, która ma zwiększyć bezpieczeństwo wśród użytkowników platformy wydawcy. Według nieoficjalnych wieści, każdy użytkownik, który włączy dwuetapową weryfikację konta, otrzyma 10 dolarów na zakupy w Epic Games Store.

Informację o prezencie - związanym po części ze zbliżającą się „mega wyprzedażą” - zobaczyła część graczy, którzy w poniedziałek włączyli Fortnite. Wzmianka szybko zniknęła z gry, dlatego miłośnicy strzelanki battle royale opublikowali na Twitterze zrzuty ekranu, zachęcając Epic Games do rozwiania wątpliwości.

Przedstawiciele firmy odpowiedzieli na wezwanie, tłumacząc, że informacja o inicjatywie dostała się do Fortnite za wcześnie.

„Ups! Wiadomość Dnia przez przypadek przemyciła wieść o wyprzedaży. Promocje będą, ale wciąż nad nimi pracujemy i jeszcze ich nie uruchomiliśmy. Szczegóły za kilka dni” - czytamy w odpowiedzi.

Przedstawiciele Epic Games co prawda nie odnieśli się do rzekomego prezentu w postaci 10 dolarów, ale skoro wiadomość była prawdziwa, wydawca Fortnite najpewniej planuje wspomnianą akcję.

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Weryfikacja dwuetapowa wprowadza wymóg wpisania dodatkowego kodu podczas logowania, co zabezpiecza konto przed kradzieżą. Na platformie Epic Games kod pozyskujemy z aplikacji uwierzytelniającej lub za pomocą maila - metoda jest dowolna.

Nie wiadomo, czy osoby, które aktualnie korzystają już z logowania dwuetapowego, również otrzymają 10 dolarów na zakupy.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.