Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, porady, misje, mechanika, sekrety i znajdźki.

Witamy w poradniku do Rage 2, w którym znajdziecie wiele informacji związanych z ważnymi aspektami gry. Produkcja firmy id Software jest kontynuacją pierwszoosobowej strzelaniny wydanej w 2011 roku.

W Rage 2 wcielamy się w bohatera żyjącego w postapokaliptycznym świecie, który został zdewastowany przez uderzenie asteroidy. Naszym celem jest przeżycie i zakończenie krwawych rządów generała Crossa.


Poradnik i wskazówki do Rage 2

Poniżej znajdziesz wskazówki i porady, z którymi dobrze jest się zapoznać przed przystąpieniem do zabawy. Aby przejść do wybranej strony poradnika Rage 2, wystarczy wybrać odnośnik z poniższego menu. Życzymy miłej zabawy i przyjemnej lektury!

Podstawy i mechanika

Mapy obszarów

Poniżej znajdziecie linki prowadzące do map poszczególnych terytoriów, na jakie podzielony jest świat w Rage 2. Można na nich znaleźć wiele różnych miejscówek pokroju blokad drogowych, kryjówek bandytów czy wież władzy.


Opis przejścia

W tym miejscu znajdziecie odnośniki do misji głównych i pobocznych, na jakie można natknąć się w trakcie rozgrywki w Rage 2.


Porady ogólne do Rage 2

- Eksploruj świat gry. Znajdziesz w nim wiele miejsc wypełnionych przydatnymi rzeczami oraz przedmiotami, które warto zbierać.

- W trakcie walki zwracaj uwagę na stan zdrowia bohatera. Możesz go odnowić zbierając ogniwa feltrytowe zostawiane przez wrogów, korzystać z infuzji zdrowia, czyli przenośnej apteczki lub używać przesteru, który wprowadza bohatera w tryb walecznej furii, podczas której regeneruje zdrowie.

- Staraj się odszukiwać wszystkie arki. Są to specjalne miejsca, w których możesz zdobyć nowe uzbrojenie oraz umiejętności, a tym samym podnieść wartość bojową bohatera.

- Odwiedzaj miejsca, w które uderzyły meteoryty. Znajdziesz w nich cenny feltryt służący do ulepszania broni oraz umiejętności.

- Odwiedzaj handlarzy, aby nabyć potrzebne przedmioty i amunicję oraz, żeby sprzedać znalezione w trakcie rozgrywki śmieci. Handlarzy znajdziesz na trasach oraz w miastach.

- Jedną z pierwszych i najbardziej przydatnych umiejętności w grze jest odskok. Umożliwia błyskawiczne przemieszczenie bohatera, na przykład w celu uniknięcia lecącej rakiety. Opanuj go i korzystaj z tej zdolności podczas walk.

- Pamiętaj, że w grze możesz skorzystać niemal z każdego pojazdu, jaki zobaczysz na swojej drodze. Po wejściu za kierownicę poświęć nieco czasu, aby sprawdzić jego specjalne możliwości.

- W trakcie prowadzenia pojazdów korzystaj z nitro, zapewniającego dodatkowe przyspieszenie, a w przypadku ostrzejszych zakrętów używaj hamulca ręcznego, który pozwoli w nie wchodzić bez tracenia szybkości.


Interfejs, oznaczenia na ekranie

W trakcie rozgrywki w Rage 2 na ekranie wyświetlanych jest sporo różnorodnych informacji i to zarówno podczas sterowania bohaterem na piechotę, jak i jazdy pojazdami. Dzięki poniższemu przewodnikowi szybko zorientujesz się, co się za nimi kryje.

Interfejs pieszo

  1. Umiejętności bohatera - w tym miejscu są pokazane zdolności, z których może korzystać bohater. Chodzi o: wir, barierę, roztrzaskanie i rąbnięcie, które będą odblokowywane wraz z postępami w grze.
  2. Mnożnik przesteru - zapełniamy go zabijając wrogów. Im wartość jest większa, tym większe obrażenia będziemy zadawać przeciwnikom po przejściu w tryb przesteru.
  3. Obecny przedmiot wsparcia - pokazuje aktywny gadżet lub broń dodatkową w postaci np. śmiglika lub granatów. Liczba oznacza ile danych przedmiotów obecnie posiadamy.
  4. Broń główna - ikona pokazuje, z jakiej broni obecnie korzystamy. Liczba z lewej oznacza ilość pocisków w magazynku, a z prawej ogólną liczbę pocisków do danego oręża.
  5. Pasek zdrowia - symbolizuje poziom zdrowia bohatera. Im jest go mniej, tym bliżej śmierci sterowanej przez nas postaci.
  6. Celownik i ikona czaszki - podczas prowadzenia ognia gra informuje nas o tym, czy trafiliśmy przeciwnika (czerwone kreski przy celowniku) oraz czy udało się nam go zabić (ikona czaszki).
  7. Informacje dodatkowe - czasami w lewym górnym narożniku ekranu mogą pojawić się dodatkowe wiadomości. W tym przypadku są to informacje na temat jednego z fragmentów misji. W prawym górnym narożniku ekranu często jest natomiast wyświetlany pasek zdrowia bossów.

Interfejs podczas prowadzenia pojazdów

  1. Ilość pocisków - niektóre pojazdy są uzbrojone, a w tym miejscu możesz sprawdzić ile naboi do wystrzelenia jeszcze im zostało.
  2. Wytrzymałość pojazdu - pokazuje, ile wytrzymałości ma dana maszyna. Odnoszenie obrażeń lub upadki z wysokości mogą doprowadzić do jej zniszczenia.
  3. Poziom nitro - korzystanie z nitro umożliwia chwilowe przyspieszenie maszyny. Po jego zużyciu trzeba chwilę poczekać, aż przyspieszenie naładuje się ponownie.
  4. Przegrzanie broni - niektóre bronie zamontowane na pojazdach mogą ulec przegrzaniu, przez co trzeba będzie chwilę odczekać przed oddaniem kolejnej serii. Ten wskaźnik pokazuje, jak blisko jest do przegrzania broni.
  5. Belka z mapą - są na niej zaznaczane różne punkty - oznaczone przez nas na mapie miejsca, misje główne, lokacje warte odwiedzenia czy przeciwnicy. Przy każdym takim znaku pojawia się też liczba oznaczająca dystans do danego obiektu.

Sterowanie

Poniżej przedstawiamy sterowania w Rage 2 przy pomocy klawiatury i myszy oraz pada.

Kontroler:

Mysz i klawiatura:

  • Poruszanie się - klawisze WSAD
  • Skok / hamulec ręczny - Spacja
  • Kucnięcie - C
  • Sprint / nitro- Shift
  • Interakcja - E
  • Atak wręcz - F
  • Strzał - Mysz 1
  • Celowanie - Mysz 2
  • Zamiana broni - kółko myszy
  • Przeładowanie - R
  • Użycie przedmiotu wsparcia - G
  • Skupienie - Ctrl
  • Menu gry - Tab
  • Mapa - M

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rage 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze