Rage 2 - menu gry: mapa, rejestr, ekwipunek, broń, nanotryty, projekty, pojazdy

Zobacz, jak korzystać z poszczególnych zakładek, jak zdobywać informacje i odblokowywać nowe ulepszenia.

Chociaż Rage 2 jest nastawiony przede wszystkim na dynamiczne strzelaniny i walkę, to rozgrywka oferuje znacznie więcej różnorodnych opcji. Do większości z nich dostęp uzyskujemy dzięki specjalnemu menu.

menu

Menu dzieli się na siedem zakładek, które zostały dokładnie opisane poniżej.

  1. Mapa - wyświetla mapę gry podzieloną na kilka regionów. Możemy na niej szybko zlokalizować odkryte miejsca lub zaznaczać wskaźnikami lokacje, do których zamierzy dotrzeć.
  2. Rejestr - jest to coś w rodzaju podręcznej encyklopedii, w której zapisywane są wszystkie ważne informacje. Od postaci, poprzez listę aktywnych i wykonanych misji, kończąc na klawiszologii związanej z poszczególnymi elementami rozgrywki.
  3. Ekwipunek - możesz tu szybko sprawdzić rodzaj oraz ilość posiadanych gadżetów, broni dodatkowych i amunicji. Chodzi tu między innymi o śmigliki, granaty, drony czy infuzje, czyli urządzenia, które mogą przywracać zdrowie, wpływać na szybszą regenerację umiejętności oraz zwiększać efektywność przesteru.
  4. Nanotryty - zakładka związana z umiejętnościami specjalnymi bohatera. Możesz w niej szybko sprawdzić, które zdolności są odblokowane oraz w jaki sposób z nich korzystać. W tym miejscu możesz też rozwijać efektywność zdolności (dzięki tak zwanym atutom) i awansować je na wyższe poziomy.
  5. Broń - w tym miejscu możesz szybko zapoznać się z opisami i statystykami poszczególnych broni, z których może korzystać bohater, a także je ulepszać.
  6. Projekty - wykonywanie misji dla poszczególnych sojuszników zapewnia możliwość odblokowywania tak zwanych projektów. Są to różnego rodzaju ulepszenia, które umożliwiają na przykład zwiększenie ilości przenoszonej amunicji, zaznaczanie elementów do zbierania w trakcie eksploracji świata gry czy zmniejszenia kosztów tworzenia przedmiotów.
  7. Pojazdy - zakładka z listą pojazdów, jakie możesz poprowadzić w trakcie rozgrywki. Znajdziesz tu ich opisy, a także możliwość ulepszania.

Przypominamy też, że nawigacją między poszczególnymi zakładkami w powyższym menu odbywa się za pomocą klawiszy znajdujących się w lewym i prawym narożniku ekranu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami