Rage 2 - broń: pistolety, strzelby, karabiny, wyrzutnie rakiet, działka, granaty

Poznaj siłę dostępnego w grze arsenału.

Chociaż w Rage 2 ważną rolę odgrywają nanotryty, czyli specjalne umiejętności głównego bohatera, to nie da się ukryć, że jego głównym orężem jest broń palna.

Autorzy przygotowali zestaw kilku potężnych narzędzi, umożliwiających dziesiątkowanie przeciwników na wiele różnych sposobów. Warto zapoznać się z możliwościami każdej z broni, aby stosować ją właściwie w trakcie wymiany ognia.

bron1

Więcej informacji na temat oręża można znaleźć w menu gry w zakładce Broń (A). Znajdziesz tu nie tylko opisy (B), ale także statystyki (C), a w przypadku nieodkrytych broni, miejsca (D), gdzie można je znaleźć (najczęściej w arkach).

bron2

Pamiętaj, że oręż można też rozwijać dodając do niego ulepszenia (E), za które zapłacimy feltrytem (F).

Poniżej przedstawiamy listę broni, z których można korzystać w trakcie rozgrywki.

Pistolet Sidewinder

pistolet

Podstawowa broń dostępna od samego początku przygody. Bez celowania oddaje naraz trzy strzały, natomiast przy korzystaniu z celownika jeden. Dobre połączenie precyzji i siły ognia, zwłaszcza w starciach z mniej wymagającymi przeciwnikami.

Strażniczy karabin szturmowy

karabin

Uniwersalna broń strzelająca ogniem ciągłym lub pojedynczym. Sprawdza się świetnie zarówno w prowadzeniu walk bezpośrednich, jak i eliminowaniu przeciwników na średnim dystansie.

Strzelba bojowa

strzelba

Świetna broń do walki na bliskim dystansie oraz w zamkniętych pomieszczeniach. Posiada bardzo dużą siłę ognia, która jest w stanie jednym strzałem zabić przeciwnika. Należy przy tym mieć na uwadze, że im większy dystans, tym broń staje się mnie skuteczna. Rozwiązaniem w takich przypadkach może być prowadzenie ognia przez celownik, co spowoduje wystrzelenie wiązki mniej rozproszonych pocisków.

Inteligentna wyrzutnia rakiet

wyrzutnia

Broń sprawdzająca się świetnie w walce z wrogimi pojazdami oraz ciężko opancerzonymi piechurami. Zadaje bardzo duże obrażenia, a do tego można nią namierzać nieprzyjaciół, co znacznie zwiększa jej celność.

Miotacz grawistrzałek

miotacz

Bardzo interesująca broń umożliwiająca nafaszerowanie przeciwników specjalnymi strzałkami, które uniosą ich nad ziemię. Najlepiej prowadzić ogień w pobliżu twardych obiektów, np. ścian budynków, o które wrogowie będą się roztrzaskiwać.

Rewolwer Firestorm

rewolwer

Broń zadająca ogromne obrażenia na bliskim dystansie. Świetnie sprawdza się w walkach bezpośrednich, w budynkach oraz podczas starć z silnie opancerzonymi wrogami. Dodatkowo można przy jej pomocy prowadzić ostrzał podpalający rywali.

Hiperdziałko

dzialko

Działko sprawdza się bardzo dobrze przeciwko silnie opancerzonym celom. Możesz z niego wystrzeliwać pojedyncze pociski lub przytrzymać przycisk strzału i wypuścić potężną wiązkę, zdolną przebić się przez kilku wrogów.

Doładowane działko pulsacyjne

dzialkop

Broń, która jako pocisków używa czystej energii o ogromnej mocy. Dzięki niej możesz dosłownie roztapiać przeciwników. Jej siła sprawdza się idealnie w pojedynkach z mocno opancerzonymi wrogami i pojazdami.

Śmiglik

smiglik

Specjalny, trójramienny gadżet, przypominający nieco bumerang. Nie jest to jednak zabawka, ale śmiercionośna broń, która jest zdolna do rozczłonkowywania trafionych wrogów.

Granat

granat

Dodatkowe wyposażenie, bez którego trudno wyobrazić sobie pole bitwy. Granaty sprawdzają się świetnie do wykurzania wrogów zza przeszkód oraz z pomieszczeń zamkniętych. Eksplozje zadają duże obrażenia wszystkim pobliskim wrogom, dlatego najlepiej rzucać je w grupy rywali.

Dron z wieżyczką

dron

Pomocna, dodatkowa broń, wspierająca bohatera na polu bitwy. Mechaniczny robot krąży po polu bitwy i prowadzi zabójczy ostrzał z broni pokładowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami