Rage 2 - Arki, Gniazda miażdżycieli

Miejscówki, w których możemy rozwijać umiejętności i walczyć z bossami.

Podczas rozgrywki w Rage 2 natkniesz się na wiele różnego rodzaju miejsc, do których możesz dotrzeć. Niemal każda z nich jest oznaczana na mapie innym symbolem i wiąże się z realizacją różnych celów.

Na bieżącej stronie znajdziesz opis dwóch takich miejsc. Są to:

  • Arki
  • Gniazda miażdżycieli

Arki

Są to jedne z ważniejszych miejscówek ulokowanych na mapie świata gry. W tego typu miejscach znajdziesz tytułowe arki, czyli specjalne komory (1), po wejściu do których możesz nie tylko zdobyć cenny ekwipunek, ale przede wszystkim rozwinąć u bohatera nowe umiejętności.

arki1

Arki są zaznaczane na mapach niebieskimi symbolami (2). Niektóre z nich stoją wolno, a inne są bronione przez przeciwników.

arki2

Po dotarciu do komory z arką trzeba ją otworzyć korzystając ze skupienia. Następnie podejdź do strzykawki nanotrytowej (3) i wejdź z nią w interakcję. Po chwili przeniesiesz się do wirtualnego świata, gdzie rozpocznie się samouczek związany z nową umiejętnością. Po jego zakończeniu będziesz mógł korzystać z niej w trakcie dalszej rozgrywki.

W niektórych arkach zamiast strzykawek zapewniających nowe umiejętności znajdziesz nowe rodzaje broni.

sarki1

Uwaga - oprócz typowych ark w grze pojawiają się też Skrzynie arki (strzałka powyżej), które zawierają różne cenne przedmioty i surowce umożliwiające np. rozwijanie umiejętności bohatera. Jeśli chcesz ułatwić sobie ich odnajdywanie, to należy odblokować nanotryt o nazwie Śledzenie skrzyń ark, znajdujący się na 4 poziomie w projektach u Doktora Kvasira.

Gniazda miażdżycieli

Jest to kolejny typ specjalnych lokacji, na jakie możesz natknąć się w trakcie eksplorowania świata gry Rage 2. Tym razem są to zazwyczaj rozbudowane lokacje wypełnione przeciwnikami oraz cennymi przedmiotami.

gniazdo1

Po przebiciu się przez miejsca wypełnione zwykłymi przeciwnikami docieramy do areny z finałowym bossem, czyli tytułowym miażdżycielem (1). Każdy z nich posiada osobną nazwę i pasek zdrowia (2), a także unikalny styl walki i słabe punkty.

Po ich pokonaniu warto dokładnie przejrzeć cały region w celu zdobycia przydatnych przedmiotów. Gniazda miażdżycieli są oznaczone specjalną ikoną (3).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami