Rage 2 - Arki, Gniazda miażdżycieli

Miejscówki, w których możemy rozwijać umiejętności i walczyć z bossami.

Podczas rozgrywki w Rage 2 natkniesz się na wiele różnego rodzaju miejsc, do których możesz dotrzeć. Niemal każda z nich jest oznaczana na mapie innym symbolem i wiąże się z realizacją różnych celów.

Na bieżącej stronie znajdziesz opis dwóch takich miejsc. Są to:

  • Arki
  • Gniazda miażdżycieli

Arki

Są to jedne z ważniejszych miejscówek ulokowanych na mapie świata gry. W tego typu miejscach znajdziesz tytułowe arki, czyli specjalne komory (1), po wejściu do których możesz nie tylko zdobyć cenny ekwipunek, ale przede wszystkim rozwinąć u bohatera nowe umiejętności.

arki1

Arki są zaznaczane na mapach niebieskimi symbolami (2). Niektóre z nich stoją wolno, a inne są bronione przez przeciwników.

arki2

Po dotarciu do komory z arką trzeba ją otworzyć korzystając ze skupienia. Następnie podejdź do strzykawki nanotrytowej (3) i wejdź z nią w interakcję. Po chwili przeniesiesz się do wirtualnego świata, gdzie rozpocznie się samouczek związany z nową umiejętnością. Po jego zakończeniu będziesz mógł korzystać z niej w trakcie dalszej rozgrywki.

W niektórych arkach zamiast strzykawek zapewniających nowe umiejętności znajdziesz nowe rodzaje broni.

sarki1

Uwaga - oprócz typowych ark w grze pojawiają się też Skrzynie arki (strzałka powyżej), które zawierają różne cenne przedmioty i surowce umożliwiające np. rozwijanie umiejętności bohatera. Jeśli chcesz ułatwić sobie ich odnajdywanie, to należy odblokować nanotryt o nazwie Śledzenie skrzyń ark, znajdujący się na 4 poziomie w projektach u Doktora Kvasira.

Gniazda miażdżycieli

Jest to kolejny typ specjalnych lokacji, na jakie możesz natknąć się w trakcie eksplorowania świata gry Rage 2. Tym razem są to zazwyczaj rozbudowane lokacje wypełnione przeciwnikami oraz cennymi przedmiotami.

gniazdo1

Po przebiciu się przez miejsca wypełnione zwykłymi przeciwnikami docieramy do areny z finałowym bossem, czyli tytułowym miażdżycielem (1). Każdy z nich posiada osobną nazwę i pasek zdrowia (2), a także unikalny styl walki i słabe punkty.

Po ich pokonaniu warto dokładnie przejrzeć cały region w celu zdobycia przydatnych przedmiotów. Gniazda miażdżycieli są oznaczone specjalną ikoną (3).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami