Netflix pojawi się na E3 2019. Firma zapowie gry na podstawie znanych seriali?

Na pewno nie zabraknie gry Stranger Things.

Netflix weźmie udział w tegorocznej odsłonie targów E3, prezentując grę w uniwersum serialu Stranger Things. Niewykluczone, że pojawią się inne produkcje oparte na popularnych serialach dostępnych na platformie streamingowej.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na Twitterze przez jedno z oficjalnych kont Netflixa, przedstawiciele firmy poprowadzą podczas E3 panel „Ożywianie waszych ulubionych seriali: przekształcanie oryginalnych produkcji Netflixa w gry wideo”.

Wiadomo, że pojawi się Stranger Things 3: The Game, czyli izometryczna bijatyka 2D, której fabuła nawiązuje do trzeciego sezonu znanego serialu sci-fi. Za produkcję odpowiada studio BonusXP.

Obecność pozostałych produkcji nie jest pewna, ale tytuł prezentacji sugeruje, że Netflix udzielił licencji kolejnym deweloperom, którzy przygotowują gry na podstawie popularnych filmów lub seriali.

Zobacz: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2019

Warto przypomnieć, że nad własną grą na podstawie Stranger Things pracowało również zamknięte już studio Telltale Games. Projekt - będący przygodówką na wzór pozostałych produkcji zespołu - nie został oczywiście ukończony. Przetrwał tylko krótki materiał wideo, bez dźwięku.

Źródło: Twitter

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami