GTA 5 wciąż popularne - sprzedano już 110 milionów egzemplarzy

Gra radzi sobie lepiej, niż przewidywano.

Sprzedano już 110 milionów egzemplarzy GTA 5, wydanej w 2013 roku najnowszej części gangsterskiej serii - poinformowali podczas konferencji z inwestorami przedstawiciele firmy Take-Two, do którego należy Rockstar.

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, stwierdził, że zarówno GTA 5, jak i moduł sieciowy - GTA Online - w długoterminowym okresie poradziły sobie znacznie lepiej, niż spodziewał się wydawca.

Menedżer uważa, że wysoka jakość gry powoduje, że to „produkt, który po prostu trzeba mieć”. Zadowalająca sprzedaż jest również wynikiem regularnych, darmowych aktualizacji trybu wieloosobowego.

gta2
Za GTA Online nie trzeba płacić, ale Take-Two zarabia na mikrotransakcjach

W trakcie spotkania z inwestorami poinformowano również, że seria Borderlands sprzedała się do tej pory w 43 milionach egzemplarzy - z czego aż 20 milionów to zasługa drugiej części serii.

Zobacz: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Grand Theft Auto 5 zadebiutowało w 2013 roku na PS3 i Xbox 360, a rok później na PS4 i Xbox One - w ulepszonej wersji, dodającej między innymi widok FPP. W 2015 roku produkcja trafiła na PC.

„To wszechstronna, kompletna i szalona gra. Pełna wspaniałych detali, z pewnością długo nie da o sobie zapomnieć” - napisaliśmy w naszej recenzji GTA 5.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami