Gears 5 zadebiutuje we wrześniu - sugerują nieoficjalne informacje z Tajwanu

Ujawniono też okładkę.

Tajwańska organizacja, która zajmuje się przyznawaniem kategorii wiekowych grom, ujawniła datę premiery oraz okładkę Gears 5 - kolejnej odsłony cyklu strzelanek od Microsoftu i studia The Coalition.

Hiszpański serwis Generacion Xbox odkrył, że poświęcony produkcji wpis we wspomnianej agencji zawierał - już usunięte - informacje na temat terminu debiutu. Tytuł miałby ukazać się 10 września bieżącego roku na PC z Windows 10 i Xbox One.

Uwaga - możliwe spoilery!

Tajwańska organizacja zaprezentowała także okładkę gry. W centralnej części znajduje się Kait Diaz, czyli główna bohaterka Gears 5. Po prawej dostrzec można zaś Marcusa Fenixa, a więc postać, którą kierowaliśmy w poprzednich częściach serii.

gears_5_okladka
Okładka Gears 5 (źródło: Generacion Xbox)

Uwagę jednak zwraca osoba po lewej - królowa Szarańczy znana jako Myrrah. Obecność kobiety jest niespodziewana, ponieważ zginęła w zakończeniu trzeciej odsłony cyklu. Spekuluje się, że jest w jakiś sposób powiązana z Kait.

Oczywiście do wieści należy podchodzić z dystansem. Nie byłby to jednak pierwszy raz, gdy agencje przyznające kategorie wiekowe grom ujawniały informacje przed ogłoszeniem przez twórców lub wydawcę.

Warto też zaznaczyć, że Microsoft potwierdził wcześniej, że zamierza wydać Gears 5 w tym roku. Poprzednie odsłony serii zazwyczaj zaś ukazywały się właśnie w okresie jesiennym. Niewykluczone, że oficjalna data premiery zostanie przedstawiona na E3.

Źródło: Generacion Xbox

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami