Sekiro - lapis lazuli: gdzie znaleźć

Lokalizacja najpotężniejszych materiałów do tworzenia najlepszych ulepszeń narzędzi protezy.

Lapis lazuli to materiał craftingowy, który umożliwia tworzenie najpotężniejszych narzędzi protezy w grze. Dostęp do tych przedmiotów otrzymamy dopiero na końcu gry, gdy dotrzemy do Źródlanego Pałacu.

Za pierwszym podejście możemy zdobyć tylko 6 lapis lazuli. Aby ulepszyć wszystkie narzędzia protezy należy uzyskać aż dziesięć tych drogocennych kamieni.

Jeśli zatem zamierzamy stworzyć ulepszenia do wszystkich narzędzi protezy ręki, po zakończeniu głównego wątku fabularnego, należy rozpocząć nową grę w trybie Nowa Gra Plus (New Game Plus). W Sekiro: Shadows Die Twice nazywane jest to rozgrywką #2. Oczywiście wcześniej należy zdobyć wspomniane sześć lapis lazuli, zanim jeszcze uruchomimy nowy tryb.

Narzędzia protezy, jakie można ulepszyć dzięki lapis lazuli

  • Lazulitowy shuriken (wymaga 2 lapis lazuli)
  • Lazulitowy Sabimaru (wymaga 2 lapis lazuli)
  • Lazulitowy topór (wymaga 3 lapis lazuli)
  • Lazulitowy święty ogień (wymaga 3 lapis lazuli)

Lokalizacja lapis lazuli

414
  • 1 sztukę otrzymasz po pokonaniu Wojownika Shichimena, który znajduje się w Źródlanym Pałacu niedaleko posażka rzeźbiarza: Wielka sakura
428
  • 2 sztuki zakupisz od handlarza Zacnego Koremoriego w dzbanie, który znajduje się obok posażka rzeźbiarza: Przy arystokracie w dzbanie w Źródlanym Pałacu. Jeśli doprowadziłeś do śmierci Wielkego Karpia Koi, wówczas handlarz zginie, a jego przedmioty przejmie Zacny Harunga w dzbanie, którego spotkasz niedaleko Smoczego Źródła w Hiracie, w Posiadłości rodu Hirata. Zacny Harunga w dzbanie przejmie przedmioty Koremoriego tylko, jeśli zabrałeś od niego niezwykle cenną przynętę. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Sekiro - Wielki Karp Koi: jak pokonać i ominąć
  • 1 sztukę zdobędziesz przeszukując dzban Zacnego Koremoriego, który zginie, gdy doprowadzisz do śmierci Wielkiego Karpia Koi. Opisaliśmy cały proces na stronie: Sekiro - Wielki Karp Koi: jak pokonać i ominąć
429
  • 2 sztuki otrzymasz, pokonując bossa: Demon nienawiści, który znajduje się przy posążku rzeźbiarza Płomienie nienawiści, w Podzamczu Ashiny. Ten przeciwnik pojawi się tam dopiero w ostatniej fazie gry, gdy zamek w Ashinie stanie w płomieniach, a cały region ulegnie znacznym zmianom.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami