Final Fantasy 7 Remake zostanie wydany w odcinkach - potwierdza Square Enix

Plany nie uległy zmianie.

Przedstawiciele firmy Square Enix potwierdzili, że - zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami - powstający remake Final Fantasy 7 zostanie wydany w formie kilku odrębnych odcinków.

Szczegóły o epizodycznej formie wydawania produkcji przekazano w japońskiej informacji prasowej na temat gry. Pod koniec komunikatu rozesłanego do mediów z Kraju Kwitnącej Wiśni stwierdzono, że tytuł ukaże się w częściach.

Po raz pierwszy o podzieleniu odświeżonej wersji siódmej odsłony cyklu na odcinki mówiono w grudniu 2015 roku. Nie było jednak jasne, czy przedstawione wówczas plany są nadal aktualne.

final_fantasy_7_remake_walka
Remake porzuci turowy system walki

Producent projektu - Yoshinori Kitase - tłumaczył wtedy, że epizodyczna formuła jest konieczna, by uniknąć cięć. Podkreślał, że gdyby produkcja ukazała się w tradycyjny sposób, deweloperzy musieliby zrezygnować z niektórych treści i elementów.

Data premiery pierwszej części nie jest znana, ale użytkownicy forum Resetera spekulują, że pojawi się na początku 2020 roku. To o tyle możliwe, że reżyser gry - Tetsuya Nomura - we wpisie na Twitterze cyklu przyznał, że plany wydawnicze są „w większości gotowe”.

Final Fantasy 7, kultowy przedstawiciel gatunku jRPG, jest uznawany za jedną z najlepszych odsłon serii. Głównym bohaterem jest Cloud Strife, członek ruchu oporu, sprzeciwiającego się wrogiej organizacji, która eksploatuje energię życiową planety.

Podobnie jak odświeżone Resident Evil 2, remake powstaje od nowa. Największe zmiany zajdą oczywiście w warstwie wizualnej oraz w walce - starcia rozegrają się w czasie rzeczywistym. Twórcy nie zmodyfikują jednak fabuły i charakterów postaci.

Źródło: Siliconera, Resetera

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami