God of War - niemal dwugodzinny film dokumentalny od Sony o tworzeniu gry

Coś więcej niż making of.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Sony opublikowało na swoim kanale YouTube niemal dwugodzinny materiał wideo, przedstawiający historię powstania God of War na PlayStation 4.

„Więcej niż tylko wideo w stylu making of, ta filmowa podróż o drugich szansach związanych z rodziną, poświęceniem, walką i zwątpieniem idzie śladami reżysera Cory'ego Barloga oraz tych, którzy dążą do perfekcji w sztuce i narracji. Bądź świadkiem niesamowitych zwycięstw, nieprzewidywalnych rezultatów i napięcia do ostatniej minuty, dzięki tej historii o życiu i odkupieniu” - głosi opis filmu.

Tworząc God of War, studio Santa Monica zdecydowało się na całkowite odświeżenie formuły serii, przenosząc kamerę nad ramię postaci, przeprojektowując walkę i wyraźnie skupiając się na narracji - opowieści o trudnej relacji ojca i syna.

Produkcja przypadła do gustu zarówno graczom, jak i krytykom z branży. God of War otrzymało też nagrodę gry roku 2018 na gali The Game Awards.

rai2
Odważna decyzja zmiany formuły okazała się strzałem w dziesiątkę

„To efekt solidnej ewolucji - zupełnie nowa opowieść w nieznanym wcześniej świecie, połączona ze świeżą dla cyklu formułą rozgrywki” - napisaliśmy w naszej recenzji God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami