Final Fantasy 7 Remake - porównanie z oryginałem z 1997 roku

Zestawienie tych samych scen.

Podczas wczorajszego pokazu State of Play, Square Enix zaprezentowało pierwszy od lat zwiastun odświeżonej wersji Final Fantasy 7. Jeden z internautów postanowił zestawić obok siebie sceny z oryginału z 1997 roku i remake'u.

Zmiany są bardzo duże - być może większe niż w odnowionym Resident Evil 2. Podobnie jak produkcję Capcomu, unowocześnioną wersję Final Fantasy 7 zbudowano od nowa, dbając o nowoczesną oprawę audiowizualną.

Statyczne sceny przerobiono na dynamiczne sekwencje filmowe, lokacje są mroczniejsze, a przeciwnicy bardziej przerażający i realistyczni.

Final Fantasy 7, kultowy przedstawiciel gatunku jRPG, jest uznawany za jedną z najlepszych części serii. Głównym bohaterem jest Cloud Strife, członek ruchu oporu, sprzeciwiającego się wrogiej organizacji, która eksploatuje energię życiową planety.

ff4
Oryginał zadebiutował początkowo na pierwszym PlayStation, ale potem trafił na wiele innych platform

Przypomnijmy, że remake gry zapowiedziano jeszcze w 2015 roku. Oprócz powyższego zwiastuna nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, ale dodatkowe szczegóły pojawią się w czerwcu - najprawdopodobniej podczas targów E3.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami