Seria filmów akcji John Wick jako gra - powstaje strategia turowa w stylu XCOM

Od twórców Thomas Was Alone.

Prowadzone przez Mike'a Bithella i odpowiedzialne za powstanie platformówki Thomas Was Alone studio Bithell Games zapowiedziało John Wick Hex, czyli grę osadzoną w uniwersum serii filmów akcji o płatnym zabójcy.

Co ciekawe, projekt nie jest - jak mogłoby się wydawać - strzelanką, a strategią turową w stylu cyklu XCOM. Autorzy obiecują jednak, że starcia położą nacisk na walkę na bliski dystans z wykorzystaniem broni palnej i ciosów wręcz.

Deweloperzy podkreślają, że gracz stanie przed koniecznością rozważnego planowania następnych działań i przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji. W pracach pomagają producenci oryginału, w tym twórcy sztuczek kaskaderskich, by każdy ruch przypominał scenę z filmów.

john_wick_hex01
Gra przedstawi wydarzenia w rzucie izometrycznym

W trakcie rozgrywki odblokujemy kolejne stroje, lokacje i bronie, a każdy oręż wymusi zmianę stosowanej taktyki. Istotną rolę odegra „realistyczna symulowana” amunicja, której zapasy będą ograniczone. Do tego oprawa graficzna w komiksowym stylu.

Produkcja przedstawi zupełnie nową historię. Szczegółów na temat fabuły na razie nie ujawniono, ale opublikowany przez Bithell Games zwiastun sugeruje, że gracze pokierują poczynaniami samego Johna Wicka.

W grze usłyszymy znanych z oryginału Iana McShane'a i Lance'a Reddicka, którzy ponownie wcielą się odpowiednio w Winstona i Charona. Nie jest na razie jasne, czy w obsadzie jest Keanu Reeves, a więc odtwórca roli głównego bohatera w filmach.

Data premiery John Wick Hex nie jest znana, aczkolwiek tytuł zmierza na PC i bliżej niesprecyzowane konsole. Na komputerach osobistych na początku gra ukaże się wyłącznie w cyfrowym sklepie Epic Games Store.

Źródło: Gematsu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami