Electronic Entertainment Expo (w skrócie E3) to największa wystawa dotycząca elektronicznej rozrywki - zarówno gier, jak i sprzętu. Impreza za każdym razem przyciąga tysiące uczestników.

Święto graczy elektryzuje nie tylko widzów na miejscu, ale też miliony osób w domowym zaciszu oglądających konferencje największych wydawców. Tegoroczna odsłona E3 będzie nieco specyficzna, bo zabraknie jednego z głównych uczestników - Sony, ale i tak możemy oczekiwać wielu niespodzianek i emocji.

Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o E3 2019 w jednym artykule. Znajdziesz tutaj uczestników targów, a także informacje o konferencjach i oczekiwanych grach, które mogą pojawić się podczas prezentacji. Zestawienie będziemy z czasem aktualizować.

Electronic Arts - 8-9 czerwca

Oficjalnie E3 2019 rozpocznie się 11 czerwca, ale data dotyczy części imprezy zorganizowanej w Los Angeles Convention Center. W praktyce to wydarzenie EA Play od Electronic Arts zainauguruje tegoroczne targi.

W trakcie EA Play odbędą się transmisje na żywo z pokazami i zapowiedziami - bez ustalonych konkretnych godzin. Choć wydawca nie ujawnił, czego możemy się spodziewać, najprawdopodobniej możemy liczyć na prezentację nowych odsłon sportowych serii FIFA, NHL, NBA Live czy Madden. To najważniejsze marki w portfolio EA i trudno sobie wyobrazić, by mogło ich zabraknąć.

e31
Zaktualizowane składy i drobne poprawki czy coś więcej?

Kolejne przypuszczenia dotyczą nowych projektów Respawn Entertainment. Zobaczymy pierwszy gameplay z Star Wars Jedi: Fallen Order i prawdopodobnie plany rozwoju popularnego Apex Legends. Miłośnicy serii Titanfall liczą też na zapowiedź nowej odsłony.

E3 2019 to również dobry czas, aby przedstawić więcej informacji na temat Dragon Age 4.

Microsoft - 9 czerwca, 22:00

Największa konkurencja Microsoftu - Sony - zrezygnowała z targów. Czy gigant z Redmond wykorzysta okazję do zaprezentowania następcy Xbox One? Dowiemy się dopiero podczas pokazu.

Najprawdopodobniej Microsoft sporą część prezentacji poświęci xCloud, czyli usłudze strumieniowania rozgrywki na „każde urządzenie z ekranem i dostępem do Internetu”.

e33
Pomysł Microsoftu - jak wielu innych firm - to wizja przyszłości, w której za obliczenia odpowiada tylko „chmura”

Możemy też liczyć na fragmenty rozgrywki z Gears 5, Halo: Infinite oraz zaprezentowanie projektów zespołów, których przejęcie Microsoft ujawnił w ubiegłym roku. Mowa o Undead Labs, Playground Games, Ninja Theory, a także The Initiative, czyli najnowszym studiu Microsoftu.

Najpewniej podczas konferencji Microsoftu zobaczymy też Cyberpunk 2077 - CD Projekt Red potwierdziło bowiem obecność na targach. Deweloperzy szykują podobno „mocny pokaz”.

Bethesda - 10 czerwca, 2:30

Osoby, które tej nocy pójdą nieco później spać, zobaczą najprawdopodobniej nowy gameplay z Doom Eternal, oraz plany rozbudowania Fallout 76 i The Elder Scrolls: Blades, nowej odsłony serii na urządzeniach mobilnych.

e34
Doom Eternal ma wykorzystać maksymalny potencjał obecnych konsol i komputerów

Wszyscy chcielibyśmy zobaczyć w akcji The Elder Scrolls 6 i Starfield - nową markę sci-fi Bethesdy - ale to mało prawdopodobne, by wydawca postanowił zaprezentować wspomniane gry na wczesnym etapie produkcyjnym. Możemy za to oczekiwać Doom Eternal i Wolfenstein: Youngblood.

Ubisoft - 10 czerwca, 22:00

Wiemy na pewno, że francuski wydawca nie zaprezentuje nowej odsłony popularnej serii Assassin's Creed, ponieważ w 2019 roku nie zadebiutuje kolejna odsłona cyklu. Nie oznacza to jednak, że zabraknie niespodzianek i potencjalnych hitów.

Miłośnicy serii Splinter Cell liczą na nową odsłonę serii, ale bardziej prawdopodobne jest ujawnienie kolejnych szczegółów o Beyond Good and Evil 2 oraz Skull and Bones, czyli pirackiej gry inspirowanej bitwami morskimi z Assassin's Creed: Black Flag. Z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy też w akcji Ghost Recon Breakpoint.

e35
Na pierwszy rzut oka Skull and Bones trudno odróżnić od Black Flag

Być może pojawi się też Watch Dogs 3. Przypomnijmy, że do końca marca 2020 roku Ubisoft wyda trzy lub cztery wysokobudżetowe gry.

Square Enix - 11 czerwca, 3:00

Prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie, abyśmy usłyszeli o Final Fantasy 16, ale być może wydawca pochwali się wynikiem prac nad odświeżoną wersją Final Fantasy 7. W 2017 roku projekt przejął bowiem wewnętrzny zespół Square Enix.

e32
Grę zapowiedziano już lata temu

Możemy też liczyć na szczegóły odnośnie kolejnego epizodu Life is Strange 2, dodatku do Kingdom Hearts 3 i Dragon Quest Builders 2 na Nintendo Switch.

Pozostałe

Zostało jeszcze trzech uczestników E3 2019 - nieco mniej istotnych niż pozostali, dlatego postanowiliśmy wspomnieć o nich w osobnym punkcie.

PC Gaming Show - 10 czerwca, 19:00. Pokaz kierowany do miłośników grania na komputerach odbędzie się już piąty raz z rzędu. Nie należy oczekiwać tu jednak dużych zapowiedzi, a raczej ciekawostek pokroju mniejszych gier niezależnych.

Nintendo - 11 czerwca, 18:00. Japoński koncern najpewniej przedstawi podczas transmisji Nintendo Direct nieco informacji na temat nowej odsłony Animal Crossing oraz Pokemon Sword and Shield. Być może pojawi się też remake The Legends of Zelda: Link's Awakening.

Devolver Digital - 9 czerwca, 4:00. Nie wiemy, co planuje amerykański wydawca, ale biorąc pod uwagę poprzednie pokazy, będzie niestandardowo i z dużą dawką specyficznego humoru.

Sony zabraknie na E3 2019

Po raz pierwszy w historii targów, japoński koncern nie pojawi się na E3. Nie zobaczymy więc The Last of Us 2, Ghost of Tsushima, Death Stranding i innych projektów wydawcy.

- W dobie Internetu, dziennikarzy i dostępu do faktów 24 godziny i 7 dni w tygodniu E3 straciło swoją moc - powiedział szef Sony Worldwide Studios, Shawn Layden, tłumacząc odważną decyzję.

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.