Days Gone z lepszym debiutem w Japonii niż God of War i Horizon Zero Dawn

Gra studia Bend sprzedażowym bestsellerem.

Days Gone - projekt od należącego do Sony studia Bend - najwyraźniej przypadło do gustu japońskim graczom. Tytuł w Kraju Kwitnącej Wiśni zanotował lepszy debiut niż God of War i Horizon Zero Dawn.

Z danych przedstawionych przez firmę Media Create wynika, że w tygodniu premierowym gra sprzedała się w nieco ponad 114 tysiącach egzemplarzy. Tym samym uplasowała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów w Japonii.

Co ciekawe, Days Gone osiągnęło lepszy rezultat niż God of War i Horizon Zero Dawn, które w analogicznym okresie znalazły odpowiednio 50 tysięcy i 110 tysięcy nabywców. Nie udało się jednak wyprzedzić Uncharted 4 (124 tysiące sztuk) i Spider-Man (132 tysiące kopii).

days_gone_japonia
Days Gone oferuje otwarty świat, który można eksplorować motocyklem

Produkcja oczywiście cieszy się zainteresowaniem również w innych krajach (zaliczyła najlepszy debiut w Wielkiej Brytanii w tym roku), ale fakt, że jest popularniejsza od przygód Kratosa i Aloy jest pewnym zaskoczeniem, zwłaszcza, że jest nieco gorzej oceniana od wymienionych pozycji.

W tytule studia Bend wcielamy się w Deacona, który próbuje przeżyć w nieprzyjaznym środowisku, opanowanym przez świrusy - stwory przypominające zombie. Ważnym towarzyszem podczas przygody jest motocykl głównego bohatera.

Zobacz: Days Gone - Poradnik, Solucja

Produkcja dostępna jest wyłącznie na PS4. „Gra stawia na sprawdzone schematy, oferując przy tym naprawdę wciągającą przygodę dla »dużych chłopców«” - napisaliśmy w naszej recenzji Days Gone.

Źródło: GamingBolt

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami