Skyrim z bardziej realistycznym systemem walki, dzięki modyfikacji

Przeprojektowane starcia.

Jeden z fanów gry Skyrim przygotował modyfikację Engarde, która wprowadza istotne zmiany do systemu starć. Projekt sprawia, że potyczki z przeciwnikami są bardziej realistyczne.

Mod autorstwa gracza o pseudonimie tudoru przekształca energię, której brak uniemożliwia teraz atakowanie i blokowanie. Pojawił się także efekt ogłuszenia - oszołomionym może zostać nie tylko postać gracza, ale i przeciwnicy.

Engarde w większym stopniu różnicuje też poszczególne style walki. Przykładowo używanie dwuręcznego oręża przypomina nieco toczenie potyczek przez samurajów - standardowa prędkość poruszania jest niska, ale potężne ciosy spowalniają na chwilę czas.

To jednak nie wszystko, ponieważ jeżeli po zainstalowaniu modyfikacji zaatakujemy wroga bez korzystania z biegu, oręż zrani nie tylko wskazanego oponenta, ale i kilku przeciwników stojących w pobliżu.

Tudoru zaimplementował również zmiany do walki za pomocą dwóch mieczy jednocześnie. Do każdego przypisano osobne potężne ciosy, które ładują się odrębnie i pozwalają nawet przełamać blok nieprzyjaciela.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Mod Engarde jest owocem ponad rocznej pracy. Projekt dostępny jest za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods, wraz ze szczegółową instrukcją instalacji modyfikacji (w języku angielskim).

Źródło: Nexus Mods, PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami