Skyrim z bardziej realistycznym systemem walki, dzięki modyfikacji

Przeprojektowane starcia.

Jeden z fanów gry Skyrim przygotował modyfikację Engarde, która wprowadza istotne zmiany do systemu starć. Projekt sprawia, że potyczki z przeciwnikami są bardziej realistyczne.

Mod autorstwa gracza o pseudonimie tudoru przekształca energię, której brak uniemożliwia teraz atakowanie i blokowanie. Pojawił się także efekt ogłuszenia - oszołomionym może zostać nie tylko postać gracza, ale i przeciwnicy.

Engarde w większym stopniu różnicuje też poszczególne style walki. Przykładowo używanie dwuręcznego oręża przypomina nieco toczenie potyczek przez samurajów - standardowa prędkość poruszania jest niska, ale potężne ciosy spowalniają na chwilę czas.

To jednak nie wszystko, ponieważ jeżeli po zainstalowaniu modyfikacji zaatakujemy wroga bez korzystania z biegu, oręż zrani nie tylko wskazanego oponenta, ale i kilku przeciwników stojących w pobliżu.

Tudoru zaimplementował również zmiany do walki za pomocą dwóch mieczy jednocześnie. Do każdego przypisano osobne potężne ciosy, które ładują się odrębnie i pozwalają nawet przełamać blok nieprzyjaciela.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Mod Engarde jest owocem ponad rocznej pracy. Projekt dostępny jest za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods, wraz ze szczegółową instrukcją instalacji modyfikacji (w języku angielskim).

Źródło: Nexus Mods, PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami