Minecraft w wersji sprzed 10 lat dostępny za darmo z poziomu przeglądarki

Edycja classic.

Z okazji dziesięciolecia gry Minecraft, Microsoft udostępnił za darmo klasyczną edycję produkcji. W wersję z 2009 roku zagrać może każdy zainteresowany, z poziomu przeglądarki.

Aby rozpocząć zabawę, wystarczy wejść na stronę classic.minecraft.net. Do gry można zaprosić do 9 znajomych, a także zmienić wielkość świata, wybierając spośród trzech dostępnych rozmiarów.

min
W porównaniu z najnowszą wersją, Minecraft sprzed 10 lat nie robi już takiego wrażenia

Minecraft Classic znacząco różni się od wersji, którą dziś znamy. To podstawowa rozgrywka polegająca na usuwaniu i stawianiu różnych klocków w wybranym miejscu. Nie ma zwierząt, przeciwników, życia czy poziomu powietrza pod wodą. Elementy otoczenia niszczymy też natychmiastowo, jednym kliknięciem.

Przypomnijmy, że nowych wieści odnośnie marki możemy oczekiwać w przyszłym tygodniu. 17 maja odbędą się oficjalne obchody 10-lecia gry. Na uroczystość nie został zaproszony Marcus „Notch” Persson - twórca Minecrafta.

Biorąc pod uwagę poniższy zwiastun, możemy spodziewać się gry w uniwersum Minecrafta, korzystającej z technki rozszerzonej rzeczywistości, czyli w stylu Pokemon Go.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami