Apex Legends trafi na urządzenia mobilne

Tak jak Fortnite i PUBG.

Plany rozwoju strzelanki sieciowej Apex Legends obejmują przeniesienie gry na urządzenia mobilne oraz debiut na chińskim rynku - poinformował dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, podczas spotkania z inwestorami.

Nie wiadomo, kiedy zagramy w produkcję studia Respawn Entertainment na telefonach i tabletach. Warto jednak zauważyć, że decyzja EA nie jest zaskakująca - najpopularniejsze tytuły battle royale na rynku - Fortnite i PUBG - również mają mobilne odpowiedniki.

Wilson stwierdził, że Apex Legends to „najszybciej rozwijający się” tytuł w historii Electronic Arts. Według szacunków wydawcy, grę wypróbowało już 50 milionów osób, z czego 30 procent nie miało do tej pory styczności z pozycjami od EA.

ap2
W sprawie przeniesienia gry na urządzenia mobilne trwają podobno negocjacje

Aktualnie w grze trwa pierwszy sezon, któremu towarzyszyło uruchomienie przepustki bojowej, na wzór rozwiązania z Fortnite. Zapowiedź drugiego sezonu w czerwcu, podczas EA Play.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani i zaszczyceni pasją miłośników Apex Legends na całym świecie - powiedział Wilson. - Skupiamy się teraz na dostarczaniu tej ogromnej społeczności długoterminowej usługi, włącznie z nowymi sezonami, solidniejszą przepustką, nowymi Legendami i ewolucją mapy.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami