Microsoft opatentował kontroler dla niedowidzących graczy

Z nakładką z alfabetem Braille'a.

Jeden z patentów Microsoftu sugeruje, że koncern pracuje nad specjalną wersją kontrolera, przeznaczoną dla graczy z zaburzeniami wzroku. Wniosek złożono jeszcze w 2018 roku, ale dopiero teraz dokument dostrzegła redakcja LetsGoDigital.

Zaprezentowane na obrazkach urządzenie przypomina standardowy pad od Xbox One, ale wyróżnia się tylną nakładką, zdolną wysuwać niewielkie wypustki w odpowiedniej konfiguracji i tym samym umożliwiać odczytywanie słów alfabetem Braille'a.

Kontroler ma też łopatki na wzór pada Xbox Elite, ale w liczbie 6, a nie 4. Dzięki rozwiązaniu gracz nie musi zdejmować palców z tylnej części urządzenia i łączyć czytanie tekstu z natychmiastową reakcją.

xbox
Takiego pada jeszcze nie było

Dokument Microsoftu sugeruje, że specjalne oprogramowanie będzie zdolne zamieniać mowę na alfabet Braille'a, pozwalając niedowidzącym graczom rozmawiać na czacie czy komunikować się z widzami podczas streamu.

Nie ma informacji o dacie premiery kontrolera, a urządzenie nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane. Niewykluczone, że Microsoft zaprezentuje sprzęt podczas konferencji na E3.

To nie pierwszy kontroler amerykańskiego koncernu, kierowany do graczy niepełnosprawnych. W maju 2018 roku zaprezentowano zestaw narzędzi dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Źródło: LetsGoDigital

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami