Fani Pokemon Go zebrali 145 ton śmieci z okazji Dnia Ziemi

W ramach wydarzenia w grze.

Ponad 17 tysięcy miłośników Pokemon Go wzięło udział w akcji sprzątania śmieci z okazji światowego Dnia Ziemi, który odbył się 22 kwietnia. W ramach wydarzenia w grze zebrano łącznie 145 ton odpadów.

W dniach 13-28 kwietnia, wydawca gry - firma Niantic - zachęcała graczy do uprzątnięcia najbliższej okolicy specjalnymi, czasowymi wyzwaniami w Pokemon Go. Po przyłączeniu się do akcji odpowiedniej liczby osób, w lasach częściej pojawiały się rzadkie stworki.

Ostatnim progiem ustalonym przez Niantic było 7000 osób, więc zainteresowanie przekroczyło oczekiwania twórców gry.

Zgodnie z danymi pochodzącymi ze strony wydawcy, w wielkim sprzątaniu uczestniczyli użytkownicy z 41 krajów, którzy pracowali łącznie przez 41 tysięcy godzin.

Dzień Ziemi z Pokemon Go podzielono na wiele pomniejszych akcji - 176 z nich zorganizowały organizacje pozarządowe, a aż 300 sami gracze.

Zobacz: Pokemon Go - poradnik i najlepsze wskazówki

„Jesteśmy zdumieni, jak wiele osiągnęły zaangażowane w sprzątanie osoby. Takie starania pokazują, jak skuteczne mogą być działania ludzi, kiedy ze sobą współpracują” - napisało Niantic na oficjalnej stronie.

Źródło: Niantic

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami