Fałszywy zwiastun Left 4 Dead 3 wywołał poruszenie wśród graczy

Nagranie wygląda autentycznie.

Wczoraj wieczorem w serwisie YouTube pojawił się tajemniczy zwiastun, najpewniej związany z Left 4 Dead 3. Nagranie wywołało poruszenie wśród fanów, jednak szybko okazało się, że jest fałszywe.

Trailer opublikował kanał Clusterflu91, ale wideo jest jedynym filmem dostępnym na koncie, które założono 1 maja w Kanadzie. W nazwie materiału umieszczono datę 11 czerwca 2019 roku, co teoretycznie mogłoby wskazywać na zapowiedź projektu na targach E3.

Zwiastun zaskakuje bardzo wysokim, niemalże profesjonalnym poziomem wykonania. W nagraniu kamera przesuwa się po kilku lokacjach, ukazując między innymi odciętą głowę zombie i krwawe wnętrzności. Koniec wieńczy charakterystyczna ręka żywego trupa.

Na forum Resetera rozgorzała dyskusja na temat autentyczności materiału. Część użytkowników uznała, że jest nieprawdziwy i po prostu anonimowy fan (lub grupa fanów) o dużych zdolnościach chciał zwrócić na siebie uwagę. Inni mimo wątpliwości dopuszczają możliwość, że to oficjalne wideo.

Sprawę postanowiło wyjaśnić samo Valve. W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu PC Gamer przedstawiciele firmy potwierdzili, że tajemniczy zwiastun jest fałszywy. Właściciele Steama nie rozpoczęli więc kampanii promocyjnej Left 4 Dead 3.

left_4_dead_3_skasowany
Obrazek ze skasowanej wersji Left 4 Dead 3

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że kilkukrotnie podejmowano próby przygotowania następnej odsłony serii kooperacyjnych strzelanek o zombie. Niedawno ujawniono kilkadziesiąt obrazków z anulowanej wersji gry - grafiki pochodziły z 2013 roku.

Źródło: Resetera, PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami