Twórcy Rocket League wykupieni przez Epic Games. Gra może zniknąć ze Steama

W planach dalszy rozwój sieciowego tytułu.

Przedstawiciele Epic Games poinformowali o wykupieniu Psyonix, czyli studia, które odpowiedzialne jest za powstanie cieszącego się dużym zainteresowaniem Rocket League - gry sieciowej o zmaganiach samochodów.

Transakcja zostanie sfinalizowana na przełomie maja i czerwca. Zmiana właściciela nie wpłynie jednak na funkcjonowanie zespołu składającego się ze 132 osób. Deweloperzy podkreślili jedynie, że skorzystają z zasobów oraz doświadczenia twórców silnika Unreal Engine.

Ruch oznacza, że Rocket League pojawi się na Epic Games Store, gdzie trafi pod koniec 2019 roku. Nie jest jednak jasne, czy produkcja pozostanie w ofercie konkurencyjnego Steama, na którym jest obecnie sprzedawana.

rocket_league_epic
Rocket League to gra w piłkę z samochodami

W pierwszym komunikacie oznajmiono, że gra w wersji PC do momentu debiutu w sklepie twórców Fortnite będzie dostępna na platformie Valve, a „później” nadal ma być „wspierana dla dotychczasowych nabywców”.

Oświadczenie sugerowało, że w przyszłości nastawiony na zmagania sieciowe tytuł zniknie ze Steama. Dziennikarze serwisu USGamer poprosili więc przedstawicieli firmy Epic Games o sprecyzowanie wspomnianej kwestii.

Zobacz: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

„Nadal będziemy oferować Rocket League na Steamie i nie ogłosiliśmy zamiarów wstrzymania sprzedaży gry w tym sklepie. Produkcja pozostanie dostępna dla nowych nabywców na platformie i wkrótce przedstawimy długoterminowe plany rozwoju” - napisano w komunikacie.

Natomiast we wpisie na oficjalnym Twitterze projektu także zapewniono, że tytuł nadal będzie obecny w ofercie sklepu Valve. Warto jednak zwrócić uwagę, że odniesiono się wyłącznie do dotychczasowych nabywców, co wciąż sugeruje, że wkrótce zniknie możliwość kupna gry.

W międzyczasie Psyonix zapewniło, że przejecie przez Epic Games nie wpłynie na samo Rocket League. Deweloperzy nie przewidują zmian w rozgrywce - liczą jedynie, że nowy właściciel pomoże w dotarciu do kolejnych grup odbiorców.

Źródło: Psyonix, USGamer

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami