GTA 5 ze znacznym wzrostem popularności na Twitchu, dzięki modom typu role-play

Modyfikacje przyciągają widzów.

W marcu GTA 5 zanotowało znaczny wzrost popularności w serwisie Twitch. Transmisje związane z produkcją Rockstara śledzono pięciokrotnie dłużej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

Dane pochodzą z raportu firmy analitycznej Newzoo. Okazuje się, że w omawianym okresie nagrania z gangsterskiej gry oglądano przez 58,2 miliona godzin. Tytuł uplasował się na trzecim miejscu najchętniej oglądanych pozycji, wyprzedzając Dota 2 i Apex Legends.

Według ekspertów, popularność GTA 5 jest zasługą modyfikacji typu role-play (w skrócie RP), które pozwalają graczom wcielić się w dowolnego mieszkańca Los Santos. Przykładowo można zostać policjantem, strażakiem, a nawet piosenkarzem.

gta5_rp
Mody typu role-play pozwalają wcielić się między innymi w policjanta

Mody dostępne są na prowadzonych przez fanów serwerach, powstałych na bazie narzędzi FiveM. Najpopularniejszym jest NoPixel, ale ma mocno ograniczoną pojemność - jednocześnie bawić może się maksymalnie 32 użytkowników.

Rozgrywki związane z modyfikacjami cieszą się dużym zainteresowaniem internautów. Najchętniej oglądanym streamerem, transmitującym zmagania, był Summit1g - w marcu relacje gracza śledzono łącznie przez 9,6 miliona godzin.

gta_5_mod_rp
Modyfikacje RP odświeżają rozgrywkę

Do tej pory oglądalność GTA 5 plasowała się na niższym, ale stabilnym poziomie. W okresie pomiędzy sierpniem 2017 roku a lutym 2019 roku każdego miesiąca materiały z gry śledzono od 7 do 16 milionów godzin.

Newzoo nie dysponuje jeszcze pełnymi danymi za kwiecień. Analitycy podkreślają jednak, że popularność produkcji na Twitchu zdaje się nie spadać, więc można spodziewać się, że gra ponownie uplasuje się na wysokim miejscu w rankingu serwisu.

Zobacz: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Eksperci uważają, że sukces modyfikacji RP może zachęcić studio Rockstar do zaimplementowania podobnego modułu w GTA 5. Podkreślają, że wcześniej twórcy inspirowali się dokonaniami fanów.

Źródło: Newzoo

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami