GTA 6 z akcją w Vice City i Liberty City - sugerują nieoficjalne informacje

Oraz jednym bohaterem.

GTA 6, czyli kolejna odsłona gangsterskiego cyklu rozwijanego przez studio Rockstar Games, zostanie osadzona nie w jednym, a dwóch miastach - wynika z nieoficjalnych informacji na temat gry.

Źródłem doniesień jest wpis, który 21 kwietnia udostępniono w serwisie Pastebin. Autor usuniętej już publikacji przekonuje, że w produkcji pojawią Vice City oraz Liberty City (z obszarami pokroju Blaine County) i nie zabraknie opcji podróży między obiema metropoliami.

Co ciekawe, deweloperzy po premierze chcą udostępniać kolejne miasta. Nie jest to dokładnie jasne, ale informacje sugerują, że dodatkowe lokacje mogą być związane z rozbudowanym trybem wieloosobowym.

gta5_trojka
W przeciwieństwie do GTA 5, w nowej części miałby pojawić się tylko jeden bohater

Głównym bohaterem jest podobno gangster, który karierę rozpocznie od drobnych kradzieży w Liberty City. Z czasem dołączy do znanego gangu w Vice City, by ostatecznie stać się baronem narkotykowym, doglądającym interesów na terenie obu metropolii.

W planach są podobne misje rozgrywające się w innych okresach czasowych - zadania związane są najpewniej ze wspomnieniami postaci. Twórcy ponoć zaimplementują znane z Red Dead Redemption 2 spotkania z nieznajomymi, mogące zaowocować bonusowymi wyzwaniami. Do tego sklepy z ubraniami i innymi akcesoriami.

gta_vice_city
Vice City można było zwiedzić między innymi w GTA: Vice City...

Informator twierdzi, że GTA 6 ukaże się wyłącznie na PS5 i następcy Xbox One. Uważa, że gra nie mogłaby trafić na konsole obecnej generacji ze względu na ograniczenia pamięci, uniemożliwiające wygenerowanie dwóch dużych miast z przyległościami.

Rockstar podobno blisko współpracuje z Sony i Microsoftem. Producenci platform ponoć pomagają deweloperom w przygotowaniu trybu wieloosobowego - multiplayer miałby korzystać z należących do firm serwerów w „chmurze”.

gta_4
...a Liberty City między innymi w GTA 4

Autorzy rzekomo wiedzą, kiedy chcieliby wydać GTA 6, ale przed premierą zamierzają przyjrzeć się wynikom sprzedaży PS5 i nowego Xboksa. Niewykluczone, że chcą, by gra zadebiutowała wówczas, gdy baza potencjalnych odbiorców będzie odpowiednio duża.

Oczywiście do informacji należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zaznaczyć, że wpis udostępnił niezalogowany użytkownik, a tacy nie mogą usuwać swoich wiadomości - to oznacza, że publikację skasowali administratorzy Pastebin, być może na żądanie Rockstara.

Źródło: Dexerto

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami