Days Gone - Przed chwilą był; Grać calutką noc (boss Łamacz)

Zdobywamy antybiotyk dla Boozera z wraku samolotu i walczymy z ciężkozbrojnymi wrogami.

Misja pojawi się w dzienniku po ukończeniu zadania głównego o nazwie Szukając Lisy. Udaj się do obozu Żelaznego Mike'a i skieruj się do szpitala, gdzie okaże się, że stan Boozera niestety się pogarsza.

Po scence wyrusz za Skizzem do posiadłości na wzgórzu. Mężczyzna powie o rozbitym samolocie, który miał na pokładzie medykamenty, mogące pomóc Boozerowi. Problem w tym, że wrak znajduje się na terytorium wieczystych, a Żelazny Mike nie chce psuć z nimi relacji. Po zakończeniu rozmowy misja automatycznie się zakończy.

Misja: Grać calutką noc

Po rozmowie ze Skizzem Deacon przyjmie jego propozycję i postanowi dotrzeć do wraku samolotu, aby zdobyć medykamenty dla rannego kumpla. Zacznij od skierowania się do wskazanego punktu na północnym zachodzie. Jeśli wcześniej oczyściłeś miasteczko ze strefy lęgowej, to przejazd nie powinien stanowić kłopotu.

031

Kontynuuj jazdę do mostu - możesz go minąć i przejechać jeszcze kawałek, aż trafisz na posterunek (1) wieczystych. Zrób rozpoznanie przy pomocy lornetki. Następnie dobrze jest zwabiać kolejnych wrogów (2) przy pomocy kamieni i eliminować ich jednego po drugim.

032

Zachowaj uwagę, ponieważ na posterunku przebywa też silnie opancerzony rywal (3). Dysponuje ciężkim karabinem maszynowym i kiedy wykryje bohatera, to wypuści zabójczą serię ze swojej broni. W jaki sposób go pokonać? Najlepiej podejść na odległość rzutu granatem, a po eksplozji ostrzelać z za osłony.

Gdyby rywal ruszył na bohatera, to cofaj się za kolejne osłony i ostrzeliwuj go celnym ogniem. Pamiętaj, aby przemieszczać się i celować w momencie, gdy przeciwnik nie strzela, ponieważ w innym przypadku staniesz się łatwym celem.

033

Po oczyszczeniu posterunku możesz podnieść ciężki karabin po zabitym rywalu. Rusz do przodu i przepchnij samochodów. Uważaj, bo z przodu jest kolejny ciężkozbrojny przeciwnik. Możesz z zaskoczenia posłać mu granat, a potem dobić (4) z ciężkiej broni.

034

Wróć po motor, przejedź przez posterunek i skręć w prawo. Uważaj, bo przy drodze znajduje się wieżyczka (5) z dwoma snajperami. Aby się im nie narażać lepiej jest wybrać drogę przez las (6).

035

W trakcie przejażdżki dotrzesz do miejsca z drewnianym budynkiem i autem. Uważaj, bo możesz tu trafić na kolejnego ciężkozbrojnego (7). Gdyby do tego doszło możesz na przykład uciekać za narożniki budynku i ostrzeliwać rywala, kiedy tylko wejdzie pod lufę.

Po jego pokonaniu kontynuuj jazdę motorem, aż do wyznaczonego punktu, gdzie rozpocznie się ostatnia część zadania.

Walka z bossem Łamaczem

Kiedy Deacon zejdzie z motocykla wskocz na kamienne podwyższenie i rusz w stronę wraku samolotu. Po zejściu na dół rozpocznie się scenka, w której zobaczysz Łamacza.

036

Jest to boss, któremu będziesz musiał stawić czoła. Skorzystaj z tego, że na początku walki rywal nie widzi bohatera. Udaj się w lewo, a na ziemi znajdziesz wnyki na niedźwiedzie. Podnieś je i rozłóż w dogodnym miejscu (8), po czym poczekaj na szarżę Łamacza (9).

037

Kiedy rywal wbiegnie w pułapkę (10) ostrzelaj go z ciężkiego karabinu. Możesz też wspomóc się granatem. Po tym, jak boss się uwolni koniecznie przed nim uciekaj, a gdyby się zbliżał, wykonuj uniki.

Wnyków wokół wraku jest sporo, więc, jeśli będziesz wystarczająco szybki, to możesz z nich korzystać częściej.

038

Kolejnym dobrym posunięciem jest ostrzeliwanie czerwonych skrzyń (11), kiedy rywal znajduje się w ich pobliżu. Doprowadzisz w ten sposób do eksplozji, która zabierze przeciwnikowi część życia i dodatkowo go podpali.

039

Ponadto wokół wraku, przy skałach, znajdują się ciasne przejścia (12), przez które Łamacz się nie przeciśnie. Korzystaj z nich, aby chociaż chwilowo powstrzymać jego szarżę i złapać chwilę oddechu.

040

Po zakończeniu walki wejdź do wraku i podnieś z ziemi antybiotyki (13). Wróć z nimi do motocykla i opuść teren, co zakończy zadanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami