Twórca Minecrafta nie jest zaproszony na obchody 10-lecia gry

Ze względu na kontrowersyjne komentarze i opinie.

Firma Microsoft poinformowała, że nie zaprosi Marcusa „Notcha” Perssona - twórcę Minecrafta - na zbliżające się obchody dziesięciolecia gry. Powodem kontrowersyjne wypowiedzi dewelopera.

- Jego komentarze i opinie nie odzwierciedlają podejścia Microsoftu i Mojang ani nie są reprezentacyjne dla Minecrafta - wyjaśnił redakcji Variety rzecznik prasowy amerykańskiego koncernu.

W ostatnich latach Notch zwrócił na siebie uwagę kontrowersyjnymi wypowiedziami na temat ras, płci oraz seksualności. Chodzi w szczególności o wpisy w mediach społecznościowych.

not
Persson od 2014 roku nie ma żadnego wkładu w rozwój Minecrafta

Obchody dziesięciolecia gry odbędą się 17 maja, w sztokholmskiej siedzibie studia Mojang. Specjalna konferencja prasowa skupi się na „przeszłości, teraźniejszości i ekscytującej przyszłości” Minecrafta.

Przypomnijmy, że po ogromnym i niespodziewanym sukcesie gry, w 2014 roku Persson sprzedał koncernowi markę wraz ze swoim studiem - za 2,5 miliarda dolarów. Prawa do Minecrafta należą więc obecnie do Microsoftu.

W marcu z gry usunięto wzmianki o Notchu. Deweloperzy nie ujawnili powodów decyzji. Warto jednak nadmienić, że nie zmodyfikowano napisów końcowych, gdzie Persson nadal widnieje jako główny twórca.

Źródło: Variety

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami