W przeciągu kilku lat 20 milionów graczy zrezygnuje z PC na rzecz konsol - wynika z raportu

Powodem między innymi brak innowacji.

Firma analityczna Jon Peddie Research przygotowała raport, z którego wynika, że „rynek gier PC zanika”, a do 2022 roku 20 milionów osób porzuci komputery osobiste na rzecz „platform telewizyjnych”, czyli konsol.

Specjaliści przekonują, że z PC zrezygnują w znacznej większości właściciele słabszych sprzętów, wartych poniżej 1000 dolarów. Trend nie ominie też podobno pozostałych, choć w mniejszej liczbie.

Według raportu, rynek kart graficznych wciąż przynosi duże zyski, ale coraz rzadziej widzimy innowacje i przełomowe rozwiązania. Wpływ na „przesiadkę” z PC będą też miały zaawansowane telewizory i konsolowe gry na wyłączność, zachęcające klientów.

pc1
God of War to jedna z gier, która przekonuje do zakupu PS4. Czy sytuacja nie zmieni się w przyszłości?

W przeciągu najbliższego czasu przestanie też podobno obowiązywać prawo Moore'a, zgodnie z którym liczba tranzystorów w mikroprocesorach od lat podwaja się w równych odstępach czasowych, będąc dowodem na błyskawiczny rozwój technologii.

Do rezygnacji z PC ma się również przyczynić streaming - chociażby xCloud Microsoftu czy Google Stadia. Kluczową rolę odegra łatwość obsługi, stojąca w opozycji do użytkowania komputerów.

pc2
„Wojnę” wygra podobno prostota

Źródło: JPR

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami